Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÁFA mentes

Egyéni vállalkozók

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd feb. 26, 2008 10:05 am

Tudok módosítani, nem ebből van a problémám. Újat alkotni is tudok, ezeket nagyon jól kezeli. Csak előbb az alapbeállításokat raktam helyre, és közben jött ez a dolog, hogy felmerült bennem, az eddigi programom nem jól csinálta. Mert a Magdi válasza alapján ezek szerint nem jól csinálta, és a fentebbi válaszok között is azt látom, hogy a víz, villanyt egyéb költségbe rakjátok. Eddig az én programom ( a régi) anyagba rakta.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 26, 2008 10:09 am

Azt elfelejtettem, hogy én anyag és árubeszerzés cimén a szoros értelemben vett anyagot könyvelem. Pl. autószerelőnél az alkatrészeket, vendéglősnél az ételkészítéshez szükséges anyagokat és természetesen az ELÁBé-t. Egyéb term.kez.ktg-be a szalvétát, tiszt.szereket stb. Ani Igen a viz,áram is term.kez.ktg
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd feb. 26, 2008 10:10 am

Szia! Szerintem a nyomtatvány,az energia, a tisztítószer az anyagköltségbe való.Az IPA bevallásnál jó egy helyen látni a csökkentő dolgokat.Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 26, 2008 10:17 am

Szia! Attól még én le tudom válogatni az IPA-hoz. . Miután az nem csak anyagktg-et tartalmaz, szolgáltatás, ezért én nem kezelem anyagktg-nek. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd feb. 26, 2008 3:27 pm

Szia!

Eddig én is egyéb term. kez. ktg-be könyveltem a nyomtatvány, energia, tisztítószer dolgokat. IPA bevallásnál saját analitikában kigyűjtöttem és úgy raktam be. Helyiadós ellenőrzésen (ilyen van!??) az ügyintéző hölgy nehezményezte és nem akarta elfogadni anyagköltségként a kigyűjtött kiadásokat mondván, hogy miért nem oda könyveltem. Így ennél az ügyfélnél azóta anyagba könyvelem.

Kata

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron