Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

Egyéni vállalkozók

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 18, 2008 2:45 pm

Sziasztok! Az SZJA 11.mell. 11.pontja szerint a költségvetésbe fizetett késedelmi pótlék költség. Csak a bírság adóalapba be nem számító kiadás. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 18, 2008 2:55 pm

Szia Ani!

Azt szeretném kérdezni, hogy akkor hogyan értendő a 11.sz.mell. IV. 2.pont?

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tedi » pén. jan. 18, 2008 3:04 pm

Én most már értem!

 Ez beszámítható!

11. az állami költségvetésbe, központi alapokba, a helyi önkormányzatoknak az adóévben megfizetett, kizárólag a tevékenységhez kapcsolódó adó, illeték, hatósági díj, vám, vámkezelési díj, perköltség, kötbér, késedelmi kamat, önellenőrzési pótlék, kivéve, ha a tárgyi eszköz beszerzési árának részét képezi;

 

 

IV. A jövedelem megállapításakor költségként figyelembe nem vehető kiadások:

1.

2. a pénzügyi ellenőrzés alapján megállapított adórövidítésből, egyéb jogszabály megsértéséből keletkező befizetés (bírság, késedelmi pótlék stb.), kivéve az önellenőrzési

 Bár ez nem pénzügyi ellenőrzés alapján megállapított, vagy igen?

Lehet, hogy mégsem értem? 

tedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 18, 2008 3:07 pm

Szia Böbe! Ezt ugy értem, hogy ha APEH ellenőrzés állapít meg késedelmi pótlékot azt nem lehet elszámolni, de ha a folyószámlán számítanak fel, mert mondjuk pü. nehézsége volt a vállalkozónak azt igen. Ez a fajta késedelmi pótlék a szállító felé fizetett késed.pótlékhoz hasonló. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tedi » pén. jan. 18, 2008 3:17 pm

Én is a folyószámlán jelentkező késedelmi pótlékra lennék kíváncsi, mert az lett fizetve decemberben és nem mindegy hová könyvelem.
tedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 18, 2008 3:29 pm

S az "... egyéb jogszabály megsértéséből keletkező befizetés (bírság, késedelmi pótlék)" kitétel nem jelenti-e a késedelemes adóbefizetésre kirótt késedelmi pótlékot (nem kamatot!), amit ugyebár az Art. és az SZJA-tv. adóbefizetésre előírt határidejének megsértése, be nem tartása okoz.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: tedi » pén. jan. 18, 2008 4:11 pm

Szerintem tökéletesen igazad van!

Tehát: eredménybe nem számító egyéb kiadás . Sajnos :(    

tedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 18, 2008 4:12 pm

Akkor Te mit értesz a 11.mell.I.11. alatt? Megjegyzem korábban én sem számoltam el költségként, majd valahol olvastam róla hogy elszámolható, és én ebbe a pontba be tudom illeszteni.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 18, 2008 4:27 pm

Erre nézve nem igazán tudok mit mondani, hogy mire gondolhattak itt, de nyilván nem a késedelmi pótlékra, hiszen kamatot írtak. Az állami költségvetésbe nem csak adót fizet a vállalkozó, hanem pl. illetéket is (vagyonszerzés). Annak lehetett késedelmi kamata (bár mióta az APEH kezeli azt is, nem tudom, nem pótlék van-e arra is).  Valószínűleg ilyesmit értenek a jogszabályalkotók alatta. A kettő pedig szerintem nem azonos. S ezt erősíti szerintem az is, míg a 11.pontban kamatot ír, a IV. 2-ben pótlékot.

Nyilván nem véletlen, mert az önellenőrzési pótlékot is pótlékként és nem kamatként nevesíti.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyvi könyvelés: technikai kérdések

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. jan. 19, 2008 8:54 am

Szia Böbe! Tudom hogy nem a legmegfelelőbb időpont arra hogy ezt a témát boncolgassuk, de nem hagy nyugodni a téma. Késedelmi kamat vagy késedelmi pótlék mi lehet a különbség? Késedelmi kamat: "késedelmes fizetés esetén a futamidővel arányosan felszámított büntető kamat." Ez a meghatározás ráillik a késedelmi pótlékra is.   Azt tudjuk, hogy az a késed.pótlék, amely nem számolható el költségként, az osztalékalapból levonható. A kitölt.utmutató azt írja, hogy a 417sorban az az összeg vonható le, amelyet az ev. tevékenységének gazdasági, pénzügyi ellenőrzése során feltárt szabálytalanságok következményeként fizetett meg. A folyószámlán előírt késedelmi pótlék normál esetben pedig nem tekinthető pü.gazd. ellenőrzés során feltártnak. Akkor sehol sem számolható el? Ne haragudj, nem Veled vitatkozom, csak megint egy olyan dolog, ami nem egyértelmü, legalábbis nekem. Üdv. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron