Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

Egyéni vállalkozók

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

HozzászólásSzerző: cicelle » kedd dec. 18, 2007 6:02 pm

Mi a teendő, ha nem fizettem be az előleget? Tavaly még nem volt nyeresége a vállalkozásnak, így nem kellett figyelni, idén meg mindent úgy csináltam, mint tavaly, csak éppen most már több bevétel van. Lehet utólag pótolni az elmaradt előlegeket? Vagy most már mindegy?
cicelle
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

HozzászólásSzerző: melegbelane » kedd dec. 18, 2007 7:35 pm

Ha egész évben nem volt kivét,előleg kötelezettsége sem volt! A különadót a munkaadója fizette!Melegné
melegbelane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd dec. 18, 2007 10:23 pm

Szia Napraforgó!

Bocs, most vettem észre a kérdésedet. A kieg. mellettinek is ugyanazok a szorzók, az EHO is 14 %, mert ez az osztalékalap utáni EHO. Amire Te gondolsz (9 % eü.szolg. járulék) a kivétet terheli.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd dec. 18, 2007 10:27 pm

Szia Cicelle!

Ha eddig nem fizetted be az előleget, akkor majd a tényleges SZJA-t és különadót fizeted február 15-ig. Nem tudom mekkora összegekről van szó, mert ha "szabályosan" bevallod, negyedéves bontásban a kötelezettséget, akkor 2008. nyarán késedelmi pótlékot fognak rá számolni.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

HozzászólásSzerző: Rya » csüt. jan. 03, 2008 9:25 pm

A 11. válaszban, az igaz, ha kivétje nem volt Szja előleget nem kellett fizetni, de negyedévente halmozottan figyelve, a vállalkozói jövedelem után különadó előleget kellett volna fizetnie. Az évest még jan.12-ig megteheti.

Üdv.Ria

Rya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 03, 2008 9:58 pm

Kösz Mari! De jó hogy rákérdeztem, rosszul kalkuláltam de még nem késő helyrehozni. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem főállású egyéni vállalkozó kötelezettségei

HozzászólásSzerző: penelope1313 » hétf. jan. 02, 2012 2:38 pm

Kedves Mari,


Gyes mellé váltottam mellékállásban vállalkozóit, áfa menteset. Minden tranzakciót bankszámlával illetve bankkártyával végzek. Olyan termékeket értékesítek, amit a vevő ha megvett, automatikusan az ő címére rendelek le külföldi cégektől. Az a kérdésem, hogy mit kell vezetnem? mert a pénztárkönyvet csak készpénzes forgalom esetén lehet.


Mivel otthonról dolgozom interneten és telefonon keresztül, ezért mi az, amit leírhatok a rezsiből illetve egyéb költségekből? Ha vállalkozói kivétet veszek ki, akkor azután mi az amit fizetnem kell, illetve egyáltalán mikor és mit kell benyújtanom? pl. negyedévente, havonta, vagy évente. Próbáltam bújni a netet, de valahogy elvesztem ezek között az infok között.


Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Kata

penelope1313
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 106 vendég