Adófórum

Adózási és számviteli információk

vállalkozói igazolvány csere káosz

Egyéni vállalkozók

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: bubos » vas. ápr. 06, 2008 8:38 am

Voltam váll. ig. cserén. A régi igazolványt kérték és a személyit. Semmi más nem kellett. 5 perc alatt végeztem, utána elküldtek az iparűzési adó osztályra, hogy ott is jelentsem be az új igazolványszámot. ( 2 emelettel feljebb, minek a számítógépes hálózat ? ). Ezután megpróbáltam az APEH felé is bejelenteni, de miután nem tudtam kitölteni a változásjelentő nyomtatványt érdeklődtem, de már át volt vezetve, pedig a Hivatal elég messze van az önkorm.-tól.

Bubos 

bubos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: Cininéni » vas. ápr. 06, 2008 3:23 pm

Szerintem csak a mi városunkban van ilyen káosz.

Gondoltam arra, hogy elküldöm vállalkozót a megyében más okm.irodába, de azt olvastam, hogy a lakóhely szerintibe kell menni, szerintetek is?

Mert pld. volt olyan vállalkozóm aki gépkocsit vett és a megyében lévő szomszédos városban csináltatta meg a forgalmiját minden gond nélkül.

 

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: Cininéni » hétf. ápr. 07, 2008 6:22 pm

A t........öm tele van ezzel az egésszel! Ma volt bennt három vállalkozóm, egyiknek sem adták meg az új váll.igazolványt! Mi a jó fene van, itt erre megy ki a játék? Most a fenti vállalkozónál még az is felmerült, hogy az irodagép javítás TELEPHELY ENGEDÉLY KÖTELES???a GÉPEKET AZ ÜGYFELENKNÉL JAVÍTJA, CSAK AMIT NEM TUD HELYSZINEN AZT VISZI HAZA A KIS MŰHELYÉBE, VALAMINT TÖLT MÉG KIÜRÜLT NYOMTATÓ KAZETTÁKAT IS. EZ MIÉRT TELEPHELY ENGEDÉLY KÖTELES SZERINTETEK? és akkor csodálkoznak, hogy depis a magyar? Kéne hagyni élni!!! Sztem. mást senki sem akar!
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: Cininéni » kedd ápr. 08, 2008 4:18 pm

Kérdezném a többieket, cég esetében is nézik egyáltalán, hogy megvan-e a kellő végzettség? Ha igen,akkor hogyan lehet számos kft és bt, ahol építőiparos, autószerelő, kertész, és tolmács? És mondjuk csak autószerelési tevékenységet folytat.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. ápr. 09, 2008 11:07 am

Szia Cininéni!

A szakképesítési követelményekről ez a rendelet intézkedik a magyarország.hu jogszabálykeresőjében hatályos egységes verziót találsz. A * jelölt szakmáknál más hasonló szakképzettség is elfogadható ( a rendelet alján található)

5/1997. (III. 5.) IKIM rendelet az egyes ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésről

Remélem sikerül előrébb jutnod.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. ápr. 09, 2008 11:35 am

Feltettem a törvényt az erőforrásokra, előbb - utóbb megjelenik rajta

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: madaraszne999 » szer. ápr. 16, 2008 6:38 am

Sziasztok!

Nálunk is kell igazolni a végzettséget, függetlenül attól, hogy már 20 éve csinálja azt amit. Egy szikvízgyártó idős ember járt úgy, hogy az okmányiroda visszautasította azzal, hogy nincs meg hozzá a végzettsége.

A kamara szerint nem tud mit tenni el kell végeznie ( ha egyáltalán indítanak ) a tanfolyamot.

Más: A lányom tavaly egyéni vállalkozást nyitott iskola mellett, ahol igazolnia kellett a bolt nyitásához szükséges végzettséget. Mivel neki nem volt  megfelelő, az okmányirodán azt mondták, hogy egy végzettséggel rendelkező alkalmazottal és az ő végzettségét igazoló okmánnyal együtt kiválthatjuk a vállalkozóit. Szerződést kötöttünk alkalmazásra a sogórnőmmel és ez alapján megkaptuk a vállalkozóit.

Zs.

madaraszne999
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: geleeva » szomb. ápr. 19, 2008 9:47 am

Sziasztok!

Szóval most voltam egy kamarai előadáson és ott elmondták ehhez a témához kapcsolódva, hogy még a KSH-hoz is kell a változást jelenteni, sőt meg kell nézni a működési engedélyt is, mivel lehet hogy a működési engedélyben szereplő tevékenységek és az új szakma besorolása nincs összhangban. Sőt, sok tevékenység nem is végezhető már egyéni vállalkozói igazolvánnyal. Pl. gyermekfelügyelet, munkaerő kölcsönzés. Nem tudjuk még, hogy így hivatalosan be fogják-e vonni a vállalkozói igazolványukat, de ameddig lehet 07.01-ig tevékenykednek. Az itteni okmányirodában azt mondták, hogy folyamatos a csere. Ez nem igaz, mert a határidő 07.01, de nem fognak szankcionálni.  

geleeva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

vállalkozói igazolvány csere káosz

HozzászólásSzerző: flower55 » kedd ápr. 22, 2008 12:13 pm

Én, mint kiskereskedő rendelkezek egy 1988-ban a KISOSZ-nál végzett tanfolyami bizonyítvánnyal, ami a 11/1986. /X.11./ BkM. számu rendelet alapján készült, /akkor addig nem lehetett üzletet nyitni, amig ezt el nem végeztük/,most ezt nem fogadják el. Van néhány szakma, ami nem igényel szakképesitést, mit Pl. bőrdiszmű, rövidáru, hírlap, kegytárgy, szemléltetőeszköz kereskedő, de a selyemvirágot, vágott virágot árusító az igen. Kérdezem és, hogy mi a teendő? Egyik szakma nem olyan, mint a másik?
flower55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron