Adófórum

Adózási és számviteli információk

diesel üzemanyag

Egyéni vállalkozók

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: azurkek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretném, ha valaki segíteni tudna. Teherfuvarozással  foglalkozó egyéni vállakozó (idéntől nem ÁFA-körös) üzemanyagköltséget csak számlásan számolhat el, (képlet alapján), vagy pedig lehetséges lenne, üzemanyagszámla (diesel) nélkül, az APEH-átlal közzétett áron (és akkor nincsen számla. Tesóm szerint kell a számla. Most kell,vagy pedig milyen jogszabály alapján hivatkozhatok arra, hogy számla nélkül számoltam el a költséget. Hagyományos elszámolás, nem EVA. Köszönöm a válaszokat

azurkek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. feb. 10, 2008 6:00 pm

Az üzemanyagköltséget elszámolhatod norma alapján, nem kell hozzá számla. Az SZJA tv. 11.sz mellékletének III. 1.a. pontja alapján.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. feb. 10, 2008 6:03 pm

Hello Kérdező!

Nem kell számla! Menetlevél alapján ki kell számolni az üzemanyagfogyasztást, és elszámolható.

Klári is helyesen írta!

János

Hello Klári!

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: hordos » vas. feb. 10, 2008 6:06 pm

Sziasztok !  Nem kell számla, de év elején el kell dönteni előre milyen elszámolást választunk, menetlevél vagy számla alpján. hordos

hordos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. feb. 10, 2008 6:10 pm

Hello Hordos!

Bocsi, egy picike helyreigazítás:

Negyedévente változtathatja.

János

 

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: erzsi50 » vas. feb. 10, 2008 6:16 pm

Kedves Azurkek!

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, miszerint, ha nem vagy áfás, akkor nem kell számla.

Lehet, hogy tudod, de leírom, hogy a közúti gépjárművek ...üzem és kenőanyag fogyasztásának igazolás nélkül elszámolható mértékéről a 60/1992. ( IV.1.) kormány rendelet rendelkezik.

A képlet alapján kiszámolt norma szerinti mennyiség, apeh áron,  elszámolható költségként.

Ha teljesen precíz akarsz lenni, akkor a képlet szerinti normát súlyozni kéne a szállított súllyal, mert nem mindegy, hogy üres vagy rakott- illetve ha rakott, akkor pl. teljes vagy félterhelés.

De ezt nem bonyolítom tovább. Lényeg, hogy a hivatkozott rendelet szerint mehet a normaxapeh ár.

Üdv: Erzsi

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. feb. 10, 2008 6:23 pm

Hello Erzsi!

Ha áfa-s lenne, akkor is választhatná a norma szerinti elszámolást.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: hordos » vas. feb. 10, 2008 6:27 pm

Köszönöm a helyreigazítást, kicsit gondolkodtam én is , de az év ugrott be. Biztos igazad van negyedévente változtathatja. hordos
hordos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: bongyorka » vas. feb. 10, 2008 6:31 pm

A 60/1992 /IV.1/ kormányrendelet csak tehergépkocsik normájára illetve korrekciós tényezőire vonatkozik szerintetet, vagy személygépkocsira is?

Én eddig úgy tudtam, hogy vagy a cm3 vagy tipus normát kellett alkalmazni. Ha egy gépkocsit pld. megnéztem cm3 norma szerint akkor az jóval alacsonyabbra jött ki, mint itt pld. a gázolaj üzemű gépkocsiknál a számítási módszer szerinti.

bongyorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

diesel üzemanyag

HozzászólásSzerző: azurkek » vas. feb. 10, 2008 6:43 pm

Igen, de az 100 %, hogy aki tehefuvarozással foglalkozik, az nem menetlevél, hanem fuvarlevél. És a kettő között van különbség. Különben köszönöm, tehát akkor, marad idén az APEH ár, de az is tuti, hogy év elején kell választani. negyedévente nem szabad megváltoztatni a döntést. Köszönöm!
azurkek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég

cron