Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: kerdez » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Főállású egyéni vállalkozó 1 hónapra EGT-be megy munkaviszonnyal dolgozni. A vállalkozást ez idő alatt ugye felesleges szüneteltetni, mert járulékot Mo-n nem kell fizetni, ha nincs vállalkozói kivétje?Igazából azt nem tudom, hogy a t1041-es nyomtatványt, hogy kell kitölteni (bizt. jogv. szünetelés vagy vége)? 1358-as bevallást kell-e küldeni ameddig kint van, ha igen hogy töltöm ki(jogviszony időtartama, kódja)? Ezen kívül kell-e mégvalami bejelentőt beküldeni? Köszönöm.
kerdez
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: kerdez » kedd júl. 23, 2013 12:19 pm

Senki nem találkozott még ilyennel? Ha valaki tudja kérem segítsen.
Köszönöm.
kerdez
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: tothkata2 » kedd júl. 23, 2013 8:24 pm

Hasonló eset miatt én is érdeklődtem. Választ az Apeh információs füzetek 4. számában találsz a 20-21. oldalnál. A szerint önálló vállalközásnak minősül az egyéni vállalkozó, járulékkötelezettség a munkaviszony helyén áll fenn. Biztosítási kötelezettség igazolása OEP oldalán lévő A1-es nyomtatvánny lehet igazolni. Remélem, még időben tudtam segíteni. T1041-en módosítani kell munkaviszony melletti ev. 1358-on szintén más, azt hiszem 26-os kód.
Kati
tothkata2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: kerdez » szer. júl. 24, 2013 10:00 am

Nagyon köszönöm! Tehát a T1041-en csak átjelentem 36 óra melletti munkaviszonyosnak (nincs bizt. idő vége), mert korábban azt az infót kaptam, hogy ilyenkor Mo-on nem bizosított és a bizt. kötelezettség megszűnése miatt be kell adni a T1041-t. Ezért gondoltam, hogy valahogy lezárni kell a biztosítását.
A 1358-02-on a biztosításban töltött időhöz ugyanúgy írom a hónapot? A jogvoszonyra vonatkozó adatoknál a járulékfizetés alól mentes időtartamot gondolom ki kell tölteni, na de mit írok oda? Bocsánat, hogy ilyen értetlen vagyok de ezek a nyomtatványkitöltések egyáltalán nem tiszták.
Ha tudnál még segíteni nagyon hálás lennék.
Köszönöm.
kerdez
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: kerdez » csüt. júl. 25, 2013 12:04 pm

Esetleg valaki más is tudna segíteni?
Köszönöm
kerdez
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. júl. 25, 2013 2:41 pm

Szia! Nem tudom mi az oka, hogy nem a vállalkozás szüneteltetését választottátok, pedig ez lenne a legegyszerűbb megoldás. Ugyan is nem elegendő NAV-nak csak egyszerűen az 1041-es nyomtatványon átjelenteni 36-órás munkaviszonyra, mert az OEP ezt nem fogadja el,bizonyítani kell, hogy valóban az EU-ban bejelentett dolgozó. Ezt pedig úgy tudja igazolni, ha

az OEP-hez a következő nyomtatványt leadja a lakóhelye szerinti igazgatósághoz:

Bejelentőlap a TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban biztosított személy.

OEP honlapról lehet letölteni, elektronikusan is lehet küldeni. Szükséges a kitöltéshez az egészség biztosítási kártya amit kap a munkáltatótól, vagy annak biztosítójától.
Ezt a nyomtatványt a munkába állástól számított 15 napon belül kell az
OEP -nek küldeni.
Ezek után kint kell beszerezni az E104-es kártyát, mely hitelt érdemlően igazolja a magyar hatóságoknak, hogy mettől- meddig dolgozott illetve folyamatosan dolgozik az illető. Szerintem csak ezen okmányok birtokában lehet mentesülni az itthoni járulék fizetés alól.
Mielőtt bár mit is lépnél hívd fel az OEP ügyfélszolgálatát, mert elképzelhető, hogy ez is változott már, mint sok minden más.
Örülnék, ha visszajeleznél mire jutottál, mert minig tanul az ember. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: kerdez » pén. júl. 26, 2013 1:15 pm

Nagyon köszönöm a segítséget! Az ügyfélszolgálat tájékoztatása szerint az A1 és E106 igazolást kérik. A NAV ügyfélszolgálata szerint, pedig külföldi munkát nem ismernek el 36 óra melletti munkaviszonynak. Na így már végkép nem tudom a nyomtatvány kitöltését.
Ezt a lehetőséget egyszerűbbnek láttam,mint a szüneteltetést, de valószínüleg szünetelteni fog, mert ez már így teljes káosz!
A szüneteltetésnél az a gondom, hogy ÁFA-s és a bankszámláját nem akarja megszüntetni, sőt egy kicsit problémás ügyfél is, így biztos vagyok benne, hogy még csak bejelenteni sem fogja a banknak, hogy szüneteltet. Ebből kifolyólag fogalmam sincs hogy mit fogok kezdeni a banki kamattal, ezen kívül a szünetelés alatti banki költségekkel, illetve utalásokkal (merthogy tuti lesz, ismerve a drágát). A T1041-es bejelentéssel is az a gondom, hogy nem tudom, hogy az előző könyvelő bejelentette-e rajta és lehet, hogy így nem lesz előzmény!
Ha esetleg a fenti könyvelési problémákban még tudnátok segíteni, nagyon megköszönném.
Köszönöm!
kerdez
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. júl. 26, 2013 6:06 pm

Szia! Szerintem írj egy levelet a banknak a szüneteltetéssel kapcsolatban, írasd alá
a vállalkozóval , ha nem viszi be személyesen postázni kell.
Szünetelés alatt a kötelező utalásokat teljesíteni kell, ha jól emlékszem akkor számolható a bank költség és a kamat, amikor ismét működik a vállalkozás.
Az 1041-es nyomtatvány korábbi létezését az eBEV > szolgáltatások > dokumentumok lekérdezése fülnél próbáld visszanézni
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » szomb. júl. 27, 2013 11:44 am

Sziasztok!
Nekem tavaly volt egy ilyenem, nem akart szüneteltetni a vállalkozó, külföldön vállalt munkát alkalmazottként 4 hónapra.
Ugyanúgy kellett eljárni a t1041-gyel és az 58-as bevallással kapcsolatban, mintha itthon létesített volna heti 36 ó elérő munkaviszonyt.
NAV akkori tájékoztatója szerint:
Az EGT tagállamokban foglalkoztatottak esetében az a rendelkezés érvényesül, hogy egyszerre csak egy tagállamban terjed ki a magánszemélyre a biztosítás, mégpedig főszabályként abban a tagállamban, ahol a munkát végzi. Más tagállamban munkaviszonyban, Magyarországon ezzel egyidőben egyéni vállalkozói jogviszonyban álló magánszemély a munkaviszony helye szerinti tagállamban fizeti meg a járulékokat, vagyis a munkaviszony alapján, illetve az egyéni vállalkozói jövedelme alapulvételével a járulékokat. Ez esetben egyéni vállalkozóként Magyarországon járulékfizetés nem terheli, ehhez be kell szereznie a munkaviszony alapján történő munkavégzés helye szerinti tagállam illetékes hatóságától az ezzel kapcsolatos igazolást.
És igen, az oep-hez is be kellett küldeni ezt:
Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban biztosított személy
Ezt ügyfélkapun is lehet, beadtam, utána beadtam V-vel a 1041-et főállásból heti 36 elérő munkaviszony melletti vállalkozásra és amíg megvolt a kinti munkaviszonya, addig 26-os kóddal adtam be az 58-asokat, mégpedig nullásan.

Jó lenne tudni azt, hogy miért mondta neked a NAV azt, hogy kinti munkaviszonyt nem ismernek el? Legjobb tudomásom szerint ez nem változott tavaly óta, vagy mégis?
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. júl. 27, 2013 12:44 pm

Szia! Megtennéd, hogy megírod melyek azok az igazolások melyet bekell szereznie a munkaviszony alapján történő munkavégzés helye szerinti tagállam illetékes hatóságától, melyet itthon elfogadnak
Én úgy tudom E106-os igazolást csak ritka esetben adna ki, legalább is az én ügyfelem nem kapott.
Köszönöm. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég