Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejárt téma - cégautóadó

Egyéni vállalkozók

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: Reginka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az lenne a kérdésem, hogy: adott egy EV, aki 2009. közepén kezdte pályafutását, és aki havonta max. pár ezer forintos ktg-et számol el a 9Ft-okkal beszorozva. Nem fizetett cégautóadót. Kellett volna? Kell? Vagy inkább az 500 km-es témát válassza? 

Előre is köszönöm a segítséget. 

Reginka
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: KovacsJ » vas. okt. 31, 2010 3:26 pm

Szia Reginka! Ha az 500 km számolja el ( üzanyag+9Ft/km) akkor nem kell cégautóadót fizetni. Kovácsné
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: Reginka » vas. okt. 31, 2010 4:57 pm

Szia, 

Igazából még annyit sem számol el. Annyit legalább el kellene, és akkor nincs cégautóadó? Jól értem? Így viszont kellene/kellett volna fizetni?

Reginka
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. okt. 31, 2010 6:54 pm

Szia Reginka!

Ahogyan Kovácsné is értette, havi 500 km-IG nem kell a cégautóadó! Természetes hogy kevesebbet el lehet számolni. Üdv.

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. okt. 31, 2010 9:00 pm

Sziasztok! Azzal egészíteném ki az előttem szólókat, ha 2009 közepén indult a vállalkozás, akkor még nem lehetett az 500 km es gépkocsi ktg átalányt alkalmazni cégautó adó megfizetése nélkül,

ha jól emlékszem 08.01-től vált lehetővé. Szerintem az augusztus előtti hónapokra nem

kellett volna számolni  gépkocsi ktg , attól kezdődően pedig igen, a havi 500 km, pedig nem

kötelező érvényű minden hónapra, csak szükség esetén. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: magdi54 » kedd nov. 02, 2010 7:03 am

Szia Regina!

 

Minden esetben kell elszámolni cégautó adót, még ha az 5oo km-es apeh üzemanyagárral számolsz is.

Természetesen azo ra hónapokra, amikorra elszámoltad, ugyanis ez is költségnek számit.

 

Üdv.Magdi

 

magdi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: Reginka » kedd nov. 02, 2010 8:16 am

Szia Magdi,

Köszönöm szépen. Ettől tartottam.

Én is úgy értelmeztem az APEH honlapon olvasottakat, hogy ha bármilyen jellegű ktg-et számolunk el autóra, akkor már kell fizetni az adót.

Reginka
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: nmrozika » kedd nov. 02, 2010 8:52 am

APEH GYIK (gyakran ismételt kérdések)

1. Kötelezett-e cégautó adó fizetésére az egyéni vállalkozó, illetve az őstermelő, ha a személygépkocsi után kizárólag havi 500 km-nek megfelelő átalányköltséget számol el?
2010.04.23.

Nem

 (Ahogy Kovács J, napraforgó és Mária írta!)

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd nov. 02, 2010 9:20 am

Reginka! Én a helyedben azt csinálnám, hogy megnézem a tavalyi évet, és ha aug. 1 előtt is volt gépkocsi-költsége, akkor megvizsgálnám, hogy az aug 1 előtt elszámolt kilométer belefér-e az aug - dec közötti időszakban, az 500 km-ig hiányzó kvótába? Ha igen, akkor én bizony átkozmetikáznám a tavalyi évet ennek megfelelően. 

Feleslegesnek tartanám a cégautó-adó megfizettetését, ha még az 500 kilométert sem éri el az elszámolt költség.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: magdi54 » kedd nov. 02, 2010 9:48 am

Szia Regina!

Én már utánajártam a cégautó adónak, és az nem igaz, hogy az 5oo km után nem kell fizetni.

Igenis kell, hiába apeh üa ktg, akkor is.

Én úgy csináltam, hogy az össz km-ert I.negyedévre számoltam el, és I.negyedévre fizettettem

cégautóadót, természetesen ebből elvonva a súlyadó 1/12 részének a havonta ráeső részét.

Még igy jobban jár az illető, mert ha ellnőrzés alá kerül, akkor biztos bünti lesz.

Az apeh honlapján közöltek a mérvadóak, hidd el.

 

Üdv Magdi

magdi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég

cron