Adófórum

Adózási és számviteli információk

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

Egyéni vállalkozók

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök Mindenkit!

Vállalkozóvá válási támogatásban részesülök.
Évközben több a munkaügy és az apeh is azt mondta, hogy ezután nem kell adózni sem és bevallani sem és még a pénztárkönyvbe sem kell írnom.

Nekem ez már akkor furcsa volt.

Most megkaptam a munkaügytől a 2008-as igazolást az szja-hoz. Egyebek közt ez is rajta van:

Vállalkozóvá válási támogatás összege: (Vb)    213900 Ft
(Vb) = Vállalkozóiadó bevallás

Most akkor mi a helyzet?
Az biztos, hogy bekell vallani, de hol?
Hova kell írnom, adózni kell utána? stb.

Alanyi mentes, átalányadozó egyéni vállalkozó vagyok.

Előre is köszönöm a segítséget, István

 

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. jan. 26, 2009 11:24 am

Szia! a Vb=vállalkozói bevétel.
A 0853-as 13-6 lap 491 sor d oszlopa az összes bevételed
                                      c oszlopba a kapott támogatás értéke megy( a d oszlopból).A lapot értelemszerűen kell kitölteni.
Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 27, 2009 10:06 am

Sziasztok!

A témával kapcsolatban azt szeretném kérdezni, jól gondolom, amennyiben a Szerződés nem tér ki arra, hogy deminis támogatásnak számít a kapott összeg, akkor az 53-as bevalláson nem kell vele foglalkozni. A Fogl.tv. 21 & a.)b.) pontjából indulok ki. elnézést a kérdezőtől, lehet, hogy a válasz számára is hasznos . Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: Panni49 » kedd jan. 27, 2009 3:08 pm

Szia!
21.§ (1) A 16–18. §-ban meghatározott támogatás nyújtása esetén, ha a támogatás pénzügyi
fedezetéül a Munkaerõpiaci Alap foglalkoztatási alaprészének a) központi kerete szolgál, a
Munkaügyi Minisztérium vagy a megyei (fõvárosi) munkaügyi központ, b) az egyes megyék
számára elkülönített pénzügyi kerete szolgál, a megyei (fõvárosi) munkaügyi központ köt
megállapodást a munkaadóval. (2)A megállapodás tartalmazza a támogatás mértékét, idõtartamát,
feltételeit és a megállapodás megszegésének következményeit.
IV. fejezet Létszámleépítések szabályai
A 16-18 § a munkaadók vonatkozásában érdekes.Szerintem ez nem deminis támogatás.Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd jan. 27, 2009 3:43 pm

Sziasztok!

A téma engem is érdekel, mert még én sem jutottam dülőre hogy mi legyen.  Tavalyelőtt 2007-ben kapott egyik vállalkozóm ilyen támogatást, az igazoláson amit kiadtak neki 2008 elején a munkaügyi kp-ban, nem tartalmazta a támogatást semmilyen soron.   Akkor úgy döntöttem, hogy bevallom mégis, de mivel átalányadózós az ev, ezért a váll. bevételbe nem írhattam be, hanem a főlapon mint egyéb jöv. szerepelt és 18%-ot megfizettünk utána.  A mai napig sem tudom, hogy jó-e vagy sem.

Idén is érintett vagyok a témában, még igazolást nem láttam a munkaügyi központtól, de a vállalkozó azt mondta, ha nem írják sehol, akkor ő nem fizet utána egy kanyi vasat sem.  Természetesen az idén is átalányadós az ügyfél aki kapta a támogatást, ha mégis szerepeteteni kell az adóbevallásban nem tudom hogy hova írjam.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: K.ZS. » kedd jan. 27, 2009 5:13 pm

Sziasztok!

 

Ebben én is érintett vagyok, nekem is van olyan vállalkozóm, aki kapott ilyen támogatást.

Remélem lesz olyan, aki biztosat tud mondani az ügyben, mert nem mindegy, hogy kell -e utána fizetni, vagy nem.

Zsu

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd jan. 27, 2009 5:50 pm

Sziasztok!

Nekem még hatályosan mutatja az alábbit....   nem tudom segít-e, 


2002/25. Adózási kérdés  a munkanélküliek vállalkozóvá válásának elősegítése céljából adott támogatás adókötelezettsége
(Szja tv. 28. §, 49/B. §)
A foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásairól szóló többször módosított 1991. évi IV. törvény 15. § a) pontja szerint az, aki munkanélküli járadékban részesül és a munkaügyi központ továbbra sem tud részére a 25. § (2) bekezdésében meghatározott megfelelő munkahelyet felajánlani, vállalkozóvá válása esetén a vállalkozói tevékenységére vonatkozó hatósági igazolás bemutatásával a munkanélküli járadék összegének megfelelő támogatás folyósítását legfeljebb további hat hónapig kérheti.
Amennyiben ezen támogatást egyéni vállalkozó részére juttatják, az az egyéni vállalkozói bevételének részét képezi, ha pedig a magánszemély társas vállalkozás tagjaként kapja, akkor az az Szja törvény 28. §-a szerinti egyéb jövedelemnek minősül.
(PM Jövedelemadók főosztálya 783/2002. - APEH Adónemek főosztálya 1224265533/2002.; AEÉ 2002/5.)

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » szer. jan. 28, 2009 9:51 am

Üdv. mindenkinek!

Köszönöm az eddigi válaszokat.
Feltöltöttem az igazolásról egy képet, így talán könnyebb lesz véleményt írni.

Tehát a link, ahol elérhető:

http://kepfeltoltes.hu/view/090128/m_iig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A segítséget előre is köszönöm.

 

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. jan. 28, 2009 11:53 am

Szia! Megnéztem az igazolást.Két féle dolgot kaptál a MÜ.hivatalból
1.Kaptál álláskeresési járadékot, 237750 Ft-ot  amit a törvény egyéb bérnek minősít.Az a bevallás 0853-as azon soraiba megy,ahova az igazoláson be van írva.
2 ezen felül kaptál vállalkozóvá válási támogatást. 213900 Ft-ot.Ez mint egyéni vállalkozó azon sorába megy,amit az előző válaszomban írtam
Nem denimis támogatás.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. jan. 28, 2009 12:08 pm

Szia Panni! Köszönöm a megerősítést, én is úgy gondolom, mivel a szerződés nem hozza( amennyiben deminis lenne, kötelező közölni) így nem kell beállítani az 53-as bevallásba. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 138 vendég