Adófórum

Adózási és számviteli információk

rezsi költségek %-a

Egyéni vállalkozók

rezsi költségek %-a

HozzászólásSzerző: witamin » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Egyéni vállalkozó szeretné elszámolni a közüzemi számláit költségnek. A székhely azonos a lakcímével. Van valami elfogadott arány a gyakorlatban, amit a nav is elfogad? Mennyit jelenthet a tevékenységgel arányos rész? Áram, fűtés 30%-a esetleg megfelelő?
Üdv: Józsi
witamin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

rezsi költségek %-a

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. nov. 01, 2012 9:16 pm

Szia! Talán a fűtés költség megállapítása a legegyszerűbb, mert az összes m3-hez
hogyan aránylik a vállalkozói tevékenységhez használt helyiség m3-e, a ktg ez alapján arányosan számolható. Az áram megosztása már nehezebb, hisz függ attól, hogy mire használja a tevékenységéhez , gépeket működtet , vagy csak világításra használja, esetleg egy számító gépen dolgozik. Így eldönteni , hogy sok vagy kevés a 30% lehetetlen. Talán másnak van ötlete, melyet a NAV is elfogad, szerintem, ha nem kirívón magas a ktg nem szoktak belekötni.Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

rezsi költségek %-a

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. nov. 02, 2012 10:00 pm

Sziasztok!

Olyan mérték, amely mindenkire igaz nincs. Ahogy Mária is írja, tevékenységtől függő ez a dolog. Van egy kulcsszó: a "vállalkozás érdekében felmerült"... Ezt pedig mindenki maga tudja eldönteni és hitelt érdemlően megvédeni a NAV elött.
P.Zsuzsa
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

rezsi költségek %-a

HozzászólásSzerző: witamin » vas. nov. 04, 2012 3:59 pm

Köszönöm a válaszokat.
Józsi
witamin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

rezsi költségek %-a

HozzászólásSzerző: szalardi » vas. nov. 04, 2012 6:41 pm

Sziasztok!

Én a székhelyén (lakás)iroda céljára használt helység nm2-re szoktam számolni.Pl ha 100nm2 a lakás és az iroda céljára használt helység 20nm2 akkor a számla 20%-át számolom el.Voltam már ellenörzésen is és megállta a helyét.
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég