Adófórum

Adózási és számviteli információk

e.v.megszüntetése

Egyéni vállalkozók

e.v.megszüntetése

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Főállás mellett végzett egyéni váll.-t 2011.12 hóban okmányirodai bejelentés mellett visszaadtam. Az Apeh-hoz beadtam a 11T101 nyomtatványt, hogy töröljenek a nyilv.tart-ból.Most kaptam egy értesítést a Navtól, hogy szerintük a vállalkozásom nem szünt meg és adjak be javitást. Nem tudom milyen nyomtatványon adjam be
kösz a segítséget. gabi
gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

e.v.megszüntetése

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd ápr. 03, 2012 6:06 pm

Szia! Nem tudom, mit értesz azalatt, hogy az okmányirodai bejelentés mellett visszaadtad az egyéni váll-t. Ha az okmányirodai bejelentés rendben lett volna, akkor szerintem az okmányiroda jelentette volna a NAV-hoz a megszűnést. S a megszűnésre tekintettel, a megszűnéskor be kellett volna adni a 11T1041-et az ev.biztosítási jogviszony megszűnéséről, valamint 30 napon belül a soron kívüli bevallásokat le kellett volna adni (1158, 1101,1108 stb.,ami vonatkozott az EV-re, valamint IPA)

Nekem csak azért gyanús, hogy valami gond lehet az okmányirodai bejelentéssel, mert írod, hogy a 11T101 nyomtatványt beadtad az APEH-hoz, hogy töröljenek a nyilvántartásból. Hát a 11T101 nyomtatvány az nem az egyéni vállalkozók nyomtatványa. .. és szerintem az egyéni vállalkozás megszűnését az okmányiroda "jelenti" a NAV-nak. Nem néztem, de úgy emlékszem, hogy az egyéni vállalkozós NAV változás bejelentőn 'T101E nincs is ilyen jelölési lehetőség.

Ellenőrizheted, hogy ev-ként nyilvántartott vagy-e: https://www.nyilvantarto.hu/evig/LekAdoszamAlapjan.action?view=

Ha igen, akkor kezd az okmányirodánál, hogy a bejelentés napjával miért nem szüntél meg egyéni vállalkozónak lenni..

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

e.v.megszüntetése

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. ápr. 04, 2012 8:34 am

Ha kitöltötted elektronikusan a megfelelő okmányirodai nyomtatványt, és az ügyfélkapun keresztül elküldted, akkor tudja csak az okmányiroda megszűntetni a vállalkozásodat.
Az, hogy bementél az okmányirodába és odaadtad a váll. igazolványodat és szóban bejelentetted a megszűnést, azt csak nagyon-nagyon méltányos esetben szokták figyelembe venni, feldolgozni, ugyanis mindent az ügyfélkapun keresztül kell intézni.
A váll. megszűnését a 11T101 nyomtatványon és a 11T101E-n sem tudod jelezni.

Ahogy -mazsi5- írja, ellenőrizni kell, hogy tényleg megvan-e a vállalkozás.

Ha megvan a vállalkozásod, azt visszamenőleg nem lehet megszűntetni, csak a bejelentés napjával lehet megszűntetni. (Ha ma beadnád a nyomtatvány akkor a mai nappal)

Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

e.v.megszüntetése

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » szer. ápr. 04, 2012 2:02 pm

Hahó. Köszönöm, most már csak a nyomtatvány számát nem tudom, amit a Nav-ba kell küldeni,12T1041 és a 1201 jó lenne?
üdv Gabi
gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

e.v.megszüntetése

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. ápr. 04, 2012 3:16 pm

Ha a megszűnőt vállalkozás miatt NAV-hoz beadandó nyomtatványokra gondolsz akkor 12T1041, 1258, 1201, 1208, 1212. || iparűzési bevallás. Ha pedig tavaly ténylegesen megszűntették, akkor 12T1041 (ebben az évben ebből a nyomtatványból, csak a 12.. elejű adható be) 1158, 1108, 1101|| ipűz.
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég

cron