Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozás házipénztár

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásSzerző: kriszta1982 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az lenne a kérdésem, hogy ti mit csináltok, ha a könyvelésben az egyéni vállalkozó pénztára negatív? Könyveltek bele bevételt nem képező jövedelemként pénzt, ami tőkeként funkcionál, vagy hagyjátok úgy? De így biztos nem tud kivenni vállalkozói kivétet, mert minusz pénztárból nehéz. Deha rak be pénzt,akkor meg minek vesz ki kivétet? Berakja a pénzt utána más jogcímen kiveszi?

kriszta1982
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásSzerző: Stefani1 » kedd feb. 21, 2012 6:14 pm

Szia!


Én például teszek be tagi kölcsönt ha mínuszos a pénztára, de általában ilyenkor nem írom ki a jövedelem kivétjét. Majd amikor már lesz elegendő pénz akkor kezdem el kiírogatni a kivétjét. Mert ugye előfordulhat, hogy éppen egész évben nem lesz bevétele, de megszüntetni, szünetelteni nem akarja a tevékenységét. Akkor meg minek éppen a jövedelmet kivenni, és pláne SZJA-t utána fizetni. Ilyenkor a járulékok bevallásra kerülnek, de kivétje nincs. Azt szoktam még megtenni, ha ilyen van, hogy a tőle vont járulékokat bevételezem ezzel is kompenzálni lehet a negatív pénztárat.

Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd feb. 21, 2012 6:21 pm

Tagi kölcsön helyett tőkebetétnek vagy üzemviteli kölcsönnek nevezzük.


 


Kiegészítésként annyit, hogy a tőkebetétek befizetéseinek összegéről és azok visszafizetéseiről analitikát kell vezetni. Fontos a pontos nyilvántartás, mert ha ez nincs meg, a visszafizetés összegét akár vállalkozói kivétként is értelmezheti az adóhatóság (ált. ez szokott előfordulni), az pedig elég sokba kerül.


 


üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásSzerző: Stefani1 » szer. feb. 22, 2012 8:07 am

Köszönöm a szövegbeli kiigazítást. Megpróbálok majd én is pontosabban fogalmazni.

Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 92 vendég

cron