Adófórum

Adózási és számviteli információk

tgk. menetlevelet megkell tartanom?

Egyéni vállalkozók

tgk. menetlevelet megkell tartanom?

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök Mindenkit!


 


Aprított tűzifát értékesítek és szállítok ki a megrendelőknek. (a kiszállítás "ingyenes")
Vásároltam egy kisértékű használt kisteherautót, a vállalkozásba nem vittem be, költséget nem számolok el rá.
Jól tudom, hogy a könyvelés szempontjából, amikor szállítok vele nem kell sem szállítólevél, sem menetlevél, sem útnyilvántartás?



Rendőr azt mondta, hogy ők minden esetben kérnek a szállítmányról eredet igazolást,
minimum tehergépjármű menetlevelet, esetleg vállalkozói igazolványt és önkormányzati engedélyt a kereskedelmi tevékenység végzéséről.


Tehát, ha a rendőr kedvéért írom a menetlevelet, akkor a szállítás végeztével kitéphetem és eldobhatom?



A válaszoket előre is köszönöm.
István

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

tgk. menetlevelet megkell tartanom?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. szept. 08, 2011 1:43 pm

Szia!


A menetlevelet teherjárművekre a közúti közlekedésről szóló törvény előírja. A könyvelés szempontjából valóban nem kellene akkor, ha nem számolod el a költségeit (nem értem, miért nem, hacsak nem bevétel eltitkolás céljából).


De mivel jogszabály előírja, ráadásul nem tudom, hogy a kereskedelmi tevékenység végzésével kapcsolatosan is nincs-e valamilyen előírás,  ezért azt javaslom, hogy ne dobd ki.


Esetleg kérhetik - még az adózásoddal, vállalkozással összefüggésben is, hiszen ellenőrzés bekérhet minden olyasmit, ami összefüggésben van az adóköteles tevékenységgel. És azt az adóhatóság is tudja, hogy a menetlevél kötelező, és abból kimutatható, hogy hova és mennyi tűzifát szállítottál....


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tgk. menetlevelet megkell tartanom?

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » pén. szept. 09, 2011 5:17 pm

Szia!


Köszönöm a választ.
Akkor megtartom a menetlevelet is.


Az autót azért nem vittem be a vallálkozásba, mert a tűzifa kereskedést idén nyáron kezdtem el.
Egy nagyon régi, elég rossz állapotú kisteherautóra futotta (80 000 ft volt!), de azért működik.
Ráadásúl csak üzemben tartója vagyok a kisteherautónak.


Úgy gondoltam, hogy ezt a szezont végig csinálom így, és majd a tapasztaltak tükrében folytatom....vagy nem folytatom a jővőben. Ha érdemes lesz akkor autócsere, cégautó adó stb....


Mégegyszer köszönöm a válaszod.


További szép napot.
István

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

tgk. menetlevelet megkell tartanom?

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. szept. 09, 2011 5:42 pm

Ha úgy döntesz, hogy folytatod, akkor tudd, hogy teherautóra (SZJA szerinti fogalommeghatározás szerint is) nincs cégautó adó.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tgk. menetlevelet megkell tartanom?

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » vas. szept. 11, 2011 5:53 pm

Szia, igen köszönöm.


És mi a helyzet azzal a járművel, ami 2 személyes+platós, a forgalmiban tehergépjármű.
(Ez egy 1986 -os gyártású Zuk típusú jármű)
DE viszont a forgalmi szerint a jármű 51 KW, 2120 cm3, összsúly 2450 kg.


Mikor megvettem az autót, akkor utána néztem egy kicsit a cégautó dolognak.
Aztán megakadtam és véleményt is kértem több helyről.
Most nem emlékszem pontosan, de valami olyasmin volt a fennakadás, hogy a tehergépjármű fogalma szerint nem egyértelműen meghatározható, hogy a fennt említett jármű tehergépjármű vagy sem.


Ha van esetleg ezzel kapcsolatban véleményetek, akkor szívesen fogadom.


Köszönettel István

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég