Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mg. jövedékiadó visszatérítés

Egyéni vállalkozók

Mg. jövedékiadó visszatérítés

HozzászólásSzerző: Arthur1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni a jövedékiadó visszatérítés ügyben?! Hogyan induljak el? Elektronikus bevallásra kötelezett ev-ről lene szó, mg. szolgáltatást is végez és saját földjén is gazdálkodik, mindkettőt ev keretén belül.

Kérni kell EÜC számot, és VPID számot talán ez kellene az első lépésnek lennie. Hogyan tegyem ezt? És aztán??

Köszönöm  a segítséget!

Üdv

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mg. jövedékiadó visszatérítés

HozzászólásSzerző: brigitta124 » csüt. márc. 25, 2010 10:23 am

Szia! Ha kezdőről van szó akkor valószinüleg igen! Egyébként meg megvan határozva hogy az adott évbe mennyi szántó területet regisztrált és ez alapján kell figyelembe venni a gázolajmennyiséget is. (úgy tudom max. 90l /ha-onként) Javaslom a www.vam.hu oldalt, ezen utána nézhetsz konkrétan a dolgoknak, Egyébként meg a J04 bevalláson lehet visszaigényelni a gázolaj jöv. adóját.Szerintem ezt a bevallást is itt töltheted le, kitöltési útmutatóval. Remélem segíthettem, üdv.:Brigi
brigitta124
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Mg. jövedékiadó visszatérítés

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. márc. 25, 2010 10:26 am

Talán vegye  fel a kapcsolatot  a falugazdásszal.

Továbbá előbb el kéne  olvasni  VPOP honlapján a teendőket.   ITT

http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html

http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=4712&modulId=3

http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=8861
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mg. jövedékiadó visszatérítés

HozzászólásSzerző: magdika65 » csüt. márc. 25, 2010 11:37 am

A Földhivataltól kell kérni földhasználati lapot 2009 12 31-i állapotnak megfelelően, ez határozza meg a gázolaj mennyiséget, természetesen a max. visszaigényelhetőt figyelembe véve. Ezután a falugazdász kiadja az igazolást, ennek a számát is be kell írni a bevallásba. Ezek után lehet beadni a bevallást elektronikusan. 
magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Mg. jövedékiadó visszatérítés

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » pén. márc. 26, 2010 8:34 pm

Szi.

Ahogy magdika65 írja, első lépés a földhasználati lap kikérése, aztán kérj a falugazdásztól nyomtatványt amit kitöltesz, ezt aláírva visszaviszed a falugazdászhoz, ő beadja a területileg illetékes mvh-hoz.

Ha az mvh leigazolta,  visszaküldi a falugazdászhoz (kb 2 hét) , ekkor kell letöltened majd a vám honlapjáról a jo4-es bevallási nyomtatványt, és kitöltve elektronikusan benyujtani. Mivel saját földön is gazdálkodik már kell lennie mvh.-s nyilvántartási számnak, ha nincs VPID száma azt kérni kell a vpop-tól, legegyszerűbb ha beküldöd az ügyfelet, intézze el magának.

Én meghatalmazással adom le a vám felé a bevallásokat azoknak akiknek az apeh felé és én vagyok a meghatalmazott. Ha neki saját mo. regisztrációja van akkor simán leadod arra a jövedékiadó visszaigénylést is

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Mg. jövedékiadó visszatérítés

HozzászólásSzerző: Arthur1 » csüt. ápr. 08, 2010 1:02 pm

Sziasztok!

EÜC regisztráció, mi ez, kell ez?

Leadhatom utólag  a 2008-as évet?

Ha mindent leadtam, mikor jönnek ellenőrizni, ha jól tudom mindig jönnek? Mit kérnek, mit készítsünk össze, eredeti üzemanyag számlákat, üzemanyag-felhasználásról nyilvántartás....?

Köszönöm  a válaszokat!

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 117 vendég

cron