Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tanfolyam ktg.-e

Egyéni vállalkozók

Tanfolyam ktg.-e

HozzászólásSzerző: szilvi71 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi! Egyéni vállalkozó szeretné a tevékenységi körét bővíteni. Ez a tevékenység tanfolyam elvégzését igényli. ami kb.300 e ft. Szerintetek elszámolhatja-e ezt az összeget most költségként ?

Természetesen ez a tevékenység a tanfolyam elvégzése után már bekerülne a vállalkozói ig-ba, tehát a tevékenységi köre bővülne.

Azzal tisztában vagyok, hogy ktg-eket csak a munkájával kapcsolatban számolhat el, de ebben az esetben szerintetek mi a helyzet? Várom válaszotokat!  Üdv: Szilvi

szilvi71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Tanfolyam ktg.-e

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. okt. 08, 2009 8:35 pm

Az APEH honlapjáról: 

Az egyéni vállalkozó képzési költségek címén a következő kiadásait (nevére szóló bizonylatok alapján) számolhatja el [Szja tv. 11. sz. melléklet]

  • bármely magánszemély képzése érdekében fizetett, igazolt kiadást, ha a képzés a vállalkozási tevékenységéhez hasznosítható ismeretek megszerzését célozza, és ha az egyéni vállalkozó a képzésben részt vevő magánszeméllyel a Munka Törvénykönyve szerinti tanulmányi szerződést köt;

  • az olyan tanulmányok elvégzése érdekében felmerült igazolt kiadást, amely a munkavállalójának vagy saját magának a vállalkozási tevékenység folytatásához szükséges szakismerete megszerzését célozza.

 Szia! Szerintem elszámolhatja. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tanfolyam ktg.-e

HozzászólásSzerző: apóca » pén. okt. 09, 2009 12:13 pm

Szerintem, már a tanfolyam előtt bővítse ki a tevékenyaégi körét, mert azzal simán lefedhető a tanfolyam elszámolása. Persze, alapvetően attól függ, hogy kell-e  előzetesen végzettség a tevékenység bejegyeztetéséhez.
apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Tanfolyam ktg.-e

HozzászólásSzerző: szilvi71 » pén. okt. 09, 2009 4:36 pm

Szia Apóca!

Igen kell a tevékenységhez a végzettség! De okos gondolat amit adtál! Köszönöm ! Szerinted az nem gond, ha előbb van bejegyezve a vállalkozói igazolványba a tevékenység, közben meg még nem is végezhetné azt a munkát ???

Válaszodat várom, Üdv: Szilvi

szilvi71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Tanfolyam ktg.-e

HozzászólásSzerző: apóca » pén. okt. 09, 2009 5:53 pm

Szia Szilvi!

Van olyan önkormányzat, aki ellenőrzi, hogy meg van-e a szakképesítés, van, aki nem. Elvileg nem lehet bejegyezni egyes tevékenységeket, amikhez szakképesítés kell. Nem tudom, hogy milyen tevékenységet akar folytatni, de érdemes próbálkozni.

Üdv apóca

apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Tanfolyam ktg.-e

HozzászólásSzerző: apóca » pén. okt. 09, 2009 5:53 pm

Szia Szilvi!

Van olyan önkormányzat, aki ellenőrzi, hogy meg van-e a szakképesítés, van, aki nem. Elvileg nem lehet bejegyezni egyes tevékenységeket, amikhez szakképesítés kell. Nem tudom, hogy milyen tevékenységet akar folytatni, de érdemes próbálkozni.

Üdv apóca

apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 89 vendég

cron