Adófórum

Adózási és számviteli információk

selejt, készlet

Egyéni vállalkozók

selejt, készlet

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. szept. 06, 2009 11:37 am

Így már értem!

Nincs mit!

További szép napot!

Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

selejt, készlet

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. szept. 07, 2009 5:37 am

Ha tavaly nem adott el semmit, akkor nemszámolhatt l költségként  a beszerzést. Készletként kellett volna kimutatnia a bevallábn.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

selejt, készlet

HozzászólásSzerző: csirip » hétf. szept. 07, 2009 1:43 pm

Szia Tevike!

Mivel pénzforgalmi szemléletről van szó, én úgy tudom (mások is megerősítettek ebben) hogy a beszerzései mind költség. De ipánál készletet kell számolni, ott más a számítás menete, úgy ahogy azt a többiek is írták. Hiszen nála minden amit kifizetett megjelenik valahol a pénztárkönyvben!! Ha meg idén csak a tavalyi áruit árulta ki, nyeresége lesz, amiből levonhatja a tavalyi veszteségét. Sztem. De ha nem így van, légyszi segíts, hogy melyik jogszabály szerint gondolod máshogy.köszi! 

 

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

selejt, készlet

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. szept. 07, 2009 2:28 pm

Mindegy, hogy pénzforgalmi szemléletű vagy kettős könyvelés, év végén mindenkinek leltárt kell csinálni és az el nem adott készletet, a fel nem használt anyagot vissza kell aktívlni. Ebben az esetben teljesen egyértelmű a készlet el nem adása. Imádkozz, hogy ne kapjatok APEH ellenőrzést, mert itt még vitatkozni sem lehet.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

selejt, készlet

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. szept. 07, 2009 4:34 pm

Tevike!

Nagyon várom én is a jogszabályhelyet, amely leírja, hogy ev-nél a pénzügyileg rendezett árubeszerzés miért nem számolható el maradéktalanul költségként, hogyan kell visszaaktiválni a megmaradt készletet. Talán még a könyvelés lépéseiben is segíthetnél!!!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

selejt, készlet

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd szept. 08, 2009 11:24 am

Sziasztok!

Megnéztem és a helyiadóról szóló tv. 39. § (1) szerint a bevételből az ELÁBÉ-t lehet levonni, tehát az eladott áruk beszerzési értékét. Ez bizony, mint ahogyan már előttem is leírták többen, a leltárérték alapján kell kiszámítani. nyitókészlet + tárgyévi beszerzés - tárgyévi záróleltár = tárgyévi ELÁBÉ

Ehhez megnéztem az Szja tv-t is. Ott a 11. mellékletben leírja a jellemzően előforduló költségeket:

az egéyni vállalkozó költségei között elszámolhatja a tevékenységének végzéséhez szükséges anyagok és áruk beszerzési értékét. (tehát nem az eladott áruk beszerzési értékét kell figyelembe vennie) Az egy dolog, hogy az szja bevallásban azért az el nem adott, tehát készleten lévő áru értékét a tájékoztató soron mint záróleltár értékét feltüntetem, de azért elszámolom.

Egyetértek Nellyvel és Csirippel, az IPA-nál a tavalyi beszerzést figyelembe kell vennie. Az pedig, hogy árun alul adja el, elviekben még magyarázható is, ha megszűnik. Még mindig jobb ha csökkentve ugyan de bevétele lesz mintha az egészet a kukába dobná mint selejtett.

üdv

Tica 

 

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 130 vendég

cron