Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közüzemi számlák elszámolása

Egyéni vállalkozók

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: matilaszlo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondaniel hogy el lehet -e számolni akkor is közüzemi számlákat, ha azok nem az én (mint egyéni vállalkozó) nevemen vannak.

Nálam a székhely a szüleim háza, a telephely pedig a feleségem szüleié, így a számlák az ő nevükön vannak, de én feléjük fizetek a tevékenység miatt.

Esetleg ilyenkor szerződést kellene velük íratnom, hogy tényleges fogyasztásnövekedést okoz a tevékenység és ezért én nekik ellenszolgáltatást fizetek?

Köszönöm

Laci

matilaszlo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. aug. 24, 2009 3:23 pm

Szerintem bérbe kellene venned tőlük az általad használt helyiségrészeket. Amihez nekik adószámot kell váltani és a bérleti díjba beépíteniük a területarányos közüzemi költségeket. Te csak a nevedre szóló számlákat számolhatod el.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. aug. 24, 2009 6:38 pm

Sziasztok!

Én is azon a véleményen vagyok mint Szedlacsek és az Ő válasza számomra teljesen egyértelmű.  Csak szeretném a kérdező részére kiemelni,  hogy a bérleti díjon felül nem számolhatóak el a közüzemi költségek, azaz a bérleti díj kell hogy "takarja" ezeket a költségeket is. Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: matilaszlo » kedd aug. 25, 2009 3:07 am

Köszönöm.

A bérleti szerződés bevételének pedig meg kell jelenie a tulajdonosnakaz adóbevallásában?

Mert akkor nekem nemcsak a közüzemi számlákat kell téríteni, hanem az ő többlet adókiadásukat is.

Üdv.: Laci

matilaszlo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd aug. 25, 2009 3:09 am

Igen, be kell vallaniuk. De többlet adókiadásuk nem nagyon lehet, mivel ez külön adózó jövedelem, amely adót (25 %) neked kell levonni és utalni az APEH felé. (Ha ez 1 milliónál több, akkor még EHO is lehet.)

 

És a 0908-on is be kell vallanod ezeket a kifizetéseket.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: matilaszlo » kedd aug. 25, 2009 3:57 am

Köszönöm szépen a válaszokat.

Üdv. Laci

matilaszlo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: validitas » kedd aug. 25, 2009 5:29 am

Sziasztok!

A bérbeadó választhatja azt is, hogy összevonandó jövedelemként kezeli, ekkor a bevételével szemben elszámolhatja a felmerült költségeket (rezsi arányos része számlák alapján pl.), és ekkor a jövedelem igen csekély is lehet (ha a bérleti díj alacsony, jórészt csak a rezsit hárítja át, és az egyéb jövedelmük sem túl magas, együttesen sem haladja meg az 1.9 mill. Ft-ot, akkor 18%).

Az SZJA-t levonod, bevallod, átutalod. A bérbeadóknak igazolást adsz januárban az össz. bérleti díjról, és a levont SZJA-ról. Ez alapján ők az adóbevallásukban be tudják vallani.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Közüzemi számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: tevike » pén. szept. 04, 2009 9:56 am

Írassátok át a számlákat. Ma már mindenütt van olyan, hogy tulajdonos és fizető. Budapesten nem kértek bérleti szerződést, csak együtt kellett bemenni vagy előre aláíratni a nyomtatványt.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 59 vendég

cron