Adófórum

Adózási és számviteli információk

Késedelmi pótlék utólag

Egyéni vállalkozók

Késedelmi pótlék utólag

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni váll. a magánnyugdíjpénztáról kapott késedelmi pótlék értesítőt 1998-ra visszamenőleg. Az összeg elég tetemes 22e Ft. A kérdésem az, hogy jogosan számolnak-e fel 1998-as dolgokért késedelmi pótlékot 2009-ben?  Fogadjam el, vagy csak 5 évre visszamenőleg 2003-tól?

Nem tudom mit csináljak vele, a levél azt írja, hogy a 2006.12.31-ig beküldött bevallások alapján számolnak pótlékot.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Késedelmi pótlék utólag

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. jún. 17, 2009 4:48 am

hmmm.. ez érdekes, 1998 óta most jutott eszükbe? hiszen minden évben küldenek ki elszámolást, és azon szerepel a késedelmi pótlék összege is (amennyiben van.)

Nem tudom hogy fordulhatott ez elő. Minden esetre, ha nincs előzménye, én csak 2003-től fizetném ki.

Lehet más másképp gondolja, nemtudom.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Késedelmi pótlék utólag

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » szer. jún. 17, 2009 7:48 am

Én is hasonlóképpen jártam, csak nem ennyi időre. Nekem 2003-tól számolták ki a késedelmi pótlékot és azzal magyarázták, hogy a PSZÁF kötelezte őket. Nekem kicsit más volt a helyzetem,mert későn derült ki vkiről hogy pénztár tag és ő az Apehnak fizette be, de amikor kiderült akkor viszont megfizette a magánnyugdíjpénztárnak, sőt akkor még írtunk nekik egy levelet, hogy az esetleges késedelmi pótléktól eltekeinteni szíveskedjenek, persze arra a fülük botját sem mozdították, most meg jönnek ezekkel a levelekkel 100 év után. Ami szerintem tökre nem jogos, főleg nálad, hogy 98-ra visszamenőleg. Apehnál sem számolnak ennyire visszamenőleg, sőt ha van kimentő ok, akkor ők még el is szokták engedni.Én írnék nekik, bár nem tudom hogy olvassa-e valaki.......reagál-e valaki...mert ők ugye sose tévednek....meg a szlogen hogy miért nem fizette be időben....stb.Én nem fizettem be nekik, de nem is fogom, az Apeh se adott rá kamatot, amíg neki utaltuk.

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 82 vendég

cron