Adófórum

Adózási és számviteli információk

Saját autót -> Cégbe

Egyéni vállalkozók

Saját autót -> Cégbe

HozzászólásSzerző: Stalker » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

nagyon amatőr kérdésem lesz, remélem segítetek benne. Tehát:

 -Adott vagyok én, egy saját szgk.-val, munkahelyet váltok és a leendő főnököm azt mondja ad nekem Xe ft-ot havonta mint autó fenntartási juttatás (nemtudom pontosan mi a neve, valami segély vagy a fene tudja lényeg hogy autó hozzájárulás) ami neki jó mert adómentes, nekem is jó mert ki tudom belőle fizetni a saját autóm törlesztőrészletét tehát elvileg mindenki jól jár mindenki örül, DE nekem az APEH felé fizetnem kell havi ~7e ft-ot valami céges autó jogcímen (1600 ccm alatt, felette a dupláját). 

 

A kérdéseim:

1, nekem tényleg csak ez a havi 7e huf a költségem, mert bevittem a cégbe a kocsimat? (gondolok arra hogy nem kell kilométert vezetnem adóznom utána semmi)

 2,milyen előnyökkel jár ez a cégnek? gondolom adómentes a havi juttatás, de ezen kívül mi még? (eddig úgy gondoltam a cég 3 év alatt 0ft-ra írja a kocsit és eladja használtan és nyer is rajta, de gondolom akkor ez nem így működik)

Stalker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Saját autót -> Cégbe

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. máj. 18, 2009 5:46 pm

Szia!   Az adott cégbe az autó akkor lesz bevive, ha eladod az autódat a cégnek, vagy beviszed apportként mint a cég egyik új tulajdonosa..  De akkor a cég fizeti majd utána a cégautó adót..

Ha kiküldetési rendelvénnyel számolnak el neked jogszabályi mértékű saját gk. használatot, akkor nem keletkezik cégautó adó fizetési kötelezettséged, de ez esetben csak a kiküldetési rendelvényes elszámolás az, ami működhet..

Ha nem kiküldetési rendelvénnyel számolják el jogszabályi mértékkel a gk.km.térítést, hanem az általad adott költségtérítési nyilatkozat szerint akár átalány jelleggel, amivel szemben majd Te érvényesíthetsz útnyilvántartás alapján költséget (jogszabályi mérték), a jogszabályi mértéken felüli részre (nyilatkozat szerinti költség) a munkáltatódnak is van SZJA előleg, járulék megállapítási, levonási,bevallási kötelezettsége, Te meg majd az éves önadózós adóbevallásodban vallod, hogy munkaviszonnyal kapcsolatos költségtérítés: bevétel, költség, jövedelem .....

Én speciel még nem hallottam olyanról, hogy munkáltató által adómentesen fizethető lenne rendszeres segély jármű fenntartás céljából. Aztán mivel azt mondták neked, hogy fizetned kell majd a cégautó adót, hát kétlem, hogy segélyt kapnál.. hiszen azután nem kell cégautó adót fizetni.   Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Saját autót -> Cégbe

HozzászólásSzerző: Stalker » hétf. máj. 18, 2009 6:12 pm

Húha, ezt nem igazán értem. :) Az biztos hogy nem veszi meg tőlem a cég és nem ő fogja fizetni az adót.

 

A kiküldetési variációra és az átalányosra is tudnál 1-1 példát írni légyszíves mert ezt annyira nem értem. (Én úgy gondoltam hogy pl. a cég ad nekem Xe ft átalányt  havonta, és én év végén az APEH nak leadózom ezt.)

Stalker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Saját autót -> Cégbe

HozzászólásSzerző: kovács5009201 » kedd máj. 19, 2009 10:52 am

 

Nekem az a véleményem, hogy ennyi infóból ne várj konkrét választ. Ez egy igen összetett kérdés.Ha munkahelyet váltasz, valószínű alkalmazott leszel, vagy cégnél, vagy egyéni vállalkozónál.

Mindkét gazdálkodási formának feltehetően van könyvelője. Célszerű lenne vele tisztázni a helyzetet.

Autóra segély nincs, ez biztos. Van költség térítés, ami lehet útnyilvántartás alapján de itt is több lehetőség van a költség alkalmazására. Van amikor, kell és van amikor nem kell cégautó adót fizetni.

Célszerű lenne az APEH honlapjáról az Adófüzetek közül letölteni a 2009.ben megjelent cégautó adó címűt, talán abból többet megtudsz. 2008as is van ami az autók költség elszámolására vonatkozik.

Üdv.: Mari 

kovács5009201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 92 vendég

cron