Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cégautóadó kérdés pontosítva

Egyéni vállalkozók

Cégautóadó kérdés pontosítva

HozzászólásSzerző: t.ferenc » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Segítő!

 

Pontatlanul fogalmazott kérdésemet szeretném pontosabban feltenni. Főállás melletti egyéni vállalkozó vagyok és a feleségem is az.

 

Az autó az én nevemen van, amelyre költséget számolok el és a feleségem is költséget számol el.

 

Ekkor mindketten fizetjük a cégautóadót, csak én levonhatom a gépkocsiadót (súlyadót)?

 

A 0901-ben mindkettőnknél hatósági nyilvántartásban levőnek kell tekinteni, mert nem külföldi rendszámú? Eltérő tanácsokat kaptam erre a kérdésre.

 

Köszönettel: Feri

t.ferenc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégautóadó kérdés pontosítva

HozzászólásSzerző: cecil59 » vas. ápr. 19, 2009 10:57 am

Ha Te vagy a tulajdonos, a feleséged írásban értesít, hogy ktg-et számol el a gépkocsira, akkor Neked kell fizetned a cégautó adót. Mivel te is számolsz el ktg-et, kétszer nem kell megfizetned a cégautó adót és levonhatod a súlyadót. Én így tennék..Cili
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Cégautóadó kérdés pontosítva

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. ápr. 19, 2009 2:36 pm

Szia, alapvetően a személygépkocsi az adó tárgya, nem pedig az a személy, aki a költségtérítést kapja. Úgyhogy csak a tulajdonos fizet és levonhatja az önkormányzatnak fizetett gépjárműadót. A.  
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégautóadó kérdés pontosítva

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. ápr. 20, 2009 8:12 am

Mivel csak egy tulajdonos van, csak a tulajdonos fizeti meg a cégautó adót, és a határidőben megfizetett súlyadó is levonható. Csak a tulajdonos vallja a 0901-en, a feleségnek nem kell. Mellékes, hogy ő is számol el rá költséget, a tulajdonos a bevallásra és megfizetésre kötelezett.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég

cron