Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nincs ügyfélkapuja

Egyéni vállalkozók

Nincs ügyfélkapuja

HozzászólásSzerző: tevike » szer. ápr. 29, 2009 7:40 pm

Nyugdíjas egyéni vállalkozónak ebben az évben sem kell beadnia sem 0908-t, sem 0958-ast. Év végén az SzJA bevallásban kell bevallania mind  a 4.500 Ft-ot, mind a nyugdíjjárulékot.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Nincs ügyfélkapuja

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. ápr. 30, 2009 7:02 pm

Szia Jessy!

Nyugdíjas ev-nak (én is az vagyok), évközben nem kell beadnia bevallásokat ha nincs alkalmazottja. Viszont a havi 4.500,-Ft-ot  NEGYEDÉVENTE (tárgynegyedévet követő 12-ig: 13.500,Ft) előlegként  be kell fizetni. és ahogy a többiek is írták, majd 0953-as bevalláson (2010-ben) kell bevallást tennie. addig viszont el kell intéznie az elektronikus bevalláshoz szükséges intézkedésket. Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nincs ügyfélkapuja

HozzászólásSzerző: sz.judit » szomb. máj. 02, 2009 11:50 am

Szia Tevike

Mire alapozod, hogy a nyugdíjas (klieg.tev.) ev-nak is kötelező az ügyfélkapu? Én ezzel még nem találkoztam. Üdv. Judit

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nincs ügyfélkapuja

HozzászólásSzerző: tevike » szomb. máj. 02, 2009 1:31 pm

Szia Judit! Onnan, minden egyéni vállalkozónak kötelező. Még annak is, aki csak pár hónapig az. Egyébként, kis ráfordítással, sok előnye van. Pl. figyelmeztet, hogy mikor jár le a személyi vagy a jogsi. S nem olyan nagy probléma egy negyedórát eltölteni az okmányirodában előzetesen kapott időpontban. De, ha neki jobb, adjon valakinek meghatalmazást az APEH-hoz.

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Nincs ügyfélkapuja

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd máj. 05, 2009 1:02 pm

Szia Tevike! Az biztos, hogy több előnye van, és most már nekünk (könyvelőknek) is könnyebb, mint papíron leadni, de ettől még a kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozónak, amennyiben nincs alkalmazottja, és nem áfá-s, nem kötelező az ügyfélkapu

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nincs ügyfélkapuja

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd máj. 05, 2009 1:41 pm

való igaz, hogy kényerlmesebb az ügyfélkapu, DE a kieg. tev. EV-nek NEM kötelező!

6/2. Kiegészítő tevékenységet folytató (nyugdíjas) egyéni vállalkozó kötelezett-e elektronikus bevallás benyújtására?

A kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó - amennyiben nem munkáltató, illetőleg kifizető (foglalkoztató) - nem kötelezett havi adó és járulék bevallás benyújtására. Tehát a nyugdíjas egyéni vállalkozók adózási kötelezettségében nem keletkezik változás, az egészségügyi szolgáltatási járulékot és a nyugdíjjárulékot a személyi jövedelemadó bevallásukban vallják be.

http://www.apeh.hu/ebevallas/ugyfelkapu/taj080220.html?query=%C3%BCgyf%C3%A9lkapu

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég

cron