Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853 önellenőrzés? 16 lap?

Egyéni vállalkozók

0853 önellenőrzés? 16 lap?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziaszrtok!

 Önellenőrzök egy egyéni vállalkozót, de elakadtam, a 16 lapnál. A személyi jövedelemadó sorába most milyen alapnak a különbözetét és adó különbözetét irjam?

Alap:  (kivét||egyéb bérj||osztalékalap|| egyéni vállból jövedelem)???

adókötelezettség: számitott adó az összevont után|| osztalékadó||váll. j  adója? 

Mindezeken túl a  számitott vagy a kedvezményekkel csökkentet adót vegyem alapul? Még fizetendő adót a befizetett előlegek után?

lehet h már fáradt vagyok, de itt agyalok félórája, merthogy a számok a bevallásban összefolynak ugy végül,na nem agyalok nem  tudom hogy kell ha valaki tud kérem segítsen.

köszi  

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0853 önellenőrzés? 16 lap?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szomb. márc. 14, 2009 12:43 pm

Nekem az egyik személy önellenőrzése alapján  (első hibás bevallás  és a jól összeállított bevallás közötti különbözet) 12.000 Ft még visszajáró SZJA-t eredményezett.   Én a 16-os lapon nem írtam  SZJA alapot, csak az adóhoz a -12.000 Ft-ot.  És nem jelez hibát, hogy esetleg hiányolná az alap kitöltését.. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0853 önellenőrzés? 16 lap?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » hétf. márc. 30, 2009 3:43 pm

Köszönöm mazsi5 , közben felhitam az ephot, mondom neki, hogy most akkor az összes jövedelem alapja lesz a különbözet a 25.sor? Válasz: szerintem jó lesz úgy

zsebre tehetem, csak ügyfélkének nullás igazolás kéne,  és hibás bevallás miatt nem adják neki ki.

Merthogy hibát tényleg nem jelez, bármit írok is. Adókülönbözetnek a kedvezménnyel csökkentett adót irtam, nem a végét a előleg levonása utáni elszámolandót, igy logikus nem?

 

Mégegyszer kösz h írtál

anett

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 108 vendég

cron