Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853-as 477. sorba mi számít bele?

Egyéni vállalkozók

0853-as 477. sorba mi számít bele?

HozzászólásSzerző: tomayeredit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Fórumozók!

A kérdésem a következő:

Egyéni vállalkozó (nem evás, nem átalányos) figyelembe veheti-e osztalékadó alap csökkentő összegként:

1. apeh folyószámla kivonaton kiszabott és 2008. évben megfizetett késdelmi pótlékot? (nem ellenőrzéshez kapcsolódó, csak későn fizette az előlegeket)

2. Munkaügyi bírság 2008. évben megfizetett összegét?

Költségként természetesen egyik összeget sem számolta el. 

A válaszokat előre is köszönöm!

Jó munkát mindenkinek az utolsó hajrához!

Üdv!

Edit

tomayeredit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0853-as 477. sorba mi számít bele?

HozzászólásSzerző: linda26 » hétf. feb. 23, 2009 11:13 am

Szia Edit!

 

Szerintem a folyószámla kivonaton kiszabott késedelmi pótlék egyéb költség az egyéni vállalkozónál is

 

A 477-es sorba az kerül, ami a vállalkozó gazdasági, pénzügyi ellenőrzésekor feltárt szabálytalanságok következménye. Ennek felel meg szerintem a munkaügyi bírság.

 

Üdv: Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

0853-as 477. sorba mi számít bele?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 23, 2009 11:31 am

Sziasztok! 

IV. A jövedelem megállapításakor költségként figyelembe nem vehető kiadások:

2. a pénzügyi ellenőrzés alapján megállapított adórövidítésből, egyéb jogszabály megsértéséből keletkező befizetés (bírság, késedelmi pótlék stb.), kivéve az önellenőrzési pótlékot, és az olyan adóra vonatkozó adóhiányt, amely jogszerű teljesítés esetén egyébként költségként elszámolható lett volna;

---------------------  Ha szűken, az előírást nézem, akkor az adófizetésnek törvény szerinti határidejei vannak, amikor később fizetek, akkor ezt a határidős előírást megsértem.., én nem venném az elszámolható költségek közé, ahogy Edit sem vette.

Ugyanakkor a vállalkozói osztalékjövedelemnél a bevallás 477 sorában szerepeltetném.

(6) Az adózás utáni vállalkozói jövedelem és a (2) bekezdésben említett tételek együttes összege, legfeljebb annak mértékéig csökkenthető

b) az olyan, adórövidítéssel, egyéb jogszabály megsértésével összefüggő bírság, késedelmi pótlék stb. összegével, amelyet az egyéni vállalkozói tevékenység gazdasági, pénzügyi ellenőrzése során feltárt szabálytalanságok következményeként kellett megfizetni;

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0853-as 477. sorba mi számít bele?

HozzászólásSzerző: tomayeredit » hétf. feb. 23, 2009 4:55 pm

Kedves Linda és Melcsi!

Köszönöm a gyors válaszokat!

Utána néztem a késedelmi pótlék költségkénti figyelembevételi lehetőségnek is, de úgy gondolom, kisebb bajt csinálok, ha csak osztalékalapot csökkentek az összeggel.

Különben erre kössetek csomót: felhívtam az apeh zöld számát is, uyganarra az igazgatóságralekapcsolt, 4 óra eltéréssel és két külön előadóval beszéltem és késedelmi pótlék ügyben két különböző választ kaptam.

Úgyhogy magamra (és persze rátok) vagyok utalva!

Köszi mégegyszer!

Üdv!

Edit 

tomayeredit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron