Adófórum

Adózási és számviteli információk

tehergépjármű költségelszámolás

Egyéni vállalkozók

tehergépjármű költségelszámolás

HozzászólásSzerző: KovácsL » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók !


Segítségeteket szeretném kérni.


Egyéni vállalkozó vagyok  2 db tehergépkocsival rendelkezem.


Az egyik teherautónál /benzimüzemű/  az üzemanyag-fogyasztási norma és az APEH által közzétett üzemanyagár költségelszámolást alkalmazom.


A másik teherautónál (gázolaj üzemű) a számlával igazolt üzemanyag-vásárlást alkalmazom.


Segítségeteket szeretném kérni, hogy vállalkozásomban több teherautó esetén használhatom- e a különféle elszámolási módot.


Segítségeteket köszönöm.

KovácsL
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tehergépjármű költségelszámolás

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. jan. 29, 2009 3:35 am

Szia! Én nem találkoztam még azzal,hogy tiltotta volna valami az általad leírt elszámolást.Csak nem logikus.
Továbbá,mivel két teherautóról írsz,gondolom,hogy az egyiken alkalmazott ül.Lehetőség van arra,hogy az alkalmazott esetében üzemanyag megtakarítást  adómentesen kifizethess.Ez pedig csak akkor lehetséges,ha számlák alapján számolod el költségeket.ennek akkor van nagy jelentősége,ha nyereségesen üzemelsz.Ilyen esetben nem szabad kihagyni.Olcsó pénz!!!.Üdv.Panni  
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

tehergépjármű költségelszámolás

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 29, 2009 12:34 pm

Szia!

Gondolom mindkét tgk a vállalkozásban van, és a többit is beviszed. Teljesen egyet értek Pannival, jobban jársz ebben az eseteben, ha mindegyekre a számla alapján törétnő elszámolást választod. A benzinüzeműnél nyilván azért nem a számlás megoldásnál maradtál, merthogy a benzinből áfát nem vonhatsz. De gondolom akkor ott a +9 Ft-ot nem számolod, mert ha a tgk. a vállalkozásodban van, akkor écs-t számolsz utána.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tehergépjármű költségelszámolás

HozzászólásSzerző: KovácsL » csüt. jan. 29, 2009 3:42 pm

Sziasztok !

Köszönöm a gyors válaszokat.

Természetesen az egyik teherautóval az alkalmazott, a másikkal én dolgozom.

A két elszámolási módot, azért választottam, mert a benzin üzemű tgk. és utána nem lehet az ÁFA-t visszaigényelni. Mind a kettő tgk. után ÉCS-t számolok el.

Azért tettem fel a kérdést felétek, mert volt olyan könyvelő, aki azt mondta, hogy ev. a két féle elszámolást nem alkalmazhatja, minden autóra egyformát kell.

üdv. Gabi

KovácsL
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tehergépjármű költségelszámolás

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 29, 2009 3:51 pm

Gabi, de arra figyelj, ha az apeh normásat számolod, ott ne tedd rá a +9 Ft-ot, mert akkor elvileg az écs-t kétszer számolnád el a vállalkozásban. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tehergépjármű költségelszámolás

HozzászólásSzerző: KovácsL » csüt. jan. 29, 2009 3:57 pm

Az menetlevél szerint megtett km-t számolom el az APEH normával, 9 Ft-ot nem számolok el.

üdv : Gabi

KovácsL
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron