Adófórum

Adózási és számviteli információk

Makacs egyéni vállalkozó

Egyéni vállalkozók

Makacs egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: furio » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Főállású egyéni vállalkozó bár lett volna miből, nem fizette a járulékait. 2008. vége felé vállalkozói igazolványát visszaadta. Benyújtott méltányossági kérelmet, de persze a tartozásait nem engedték el. Kénytelen volt az elmaradt befizetéseit teljesíteni, már a megszünés után. Szerintem megszünés utáni befizetéseit már nincs hová könyvelni, ezért most az adóbevallásban a megmaradt pénze vállalkozói kivét, amit most le kell adóznia. Most ettől van kiakadva. Szerintetek sincs már mit tenni?

Köszönöttel: furio

furio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Makacs egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. jan. 22, 2009 7:20 am

Szia!

Szerintem csak az utolsó szja bvallás osztalék eho-ját nem lehet már költségnek elszámolni.Az addigi kifizetéseket igen, illetve ami még befolyik régi számlákra pénz, az még adóköteles bevétel lesz.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Makacs egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: furio » pén. jan. 23, 2009 4:13 pm

Szia M. Éva!

Örülök annak amit válaszoltál, csak ezt nekem sehonnan sem sikerült kiolvasnom. Én úgy gondolom, hogy a megszünés napjával az adószámot visszaadta. ezen a napon a könyvelés lezárásra kerül, amit utána fizet azt hogyan szerepeltessem a már lezárt könyvelésben, és biztos, hogy az adóbevallásban figyelembe vehetem?

Nem találtam ezekre megnyugtató választ.

Előre is kössz a segítséget!

furio

furio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Makacs egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. jan. 23, 2009 5:34 pm

Szerintem attól a naptól, hogy visszaadta a váll.igazolványát,nem mőködhet.Az adószáma akkor szűnik meg, ha az apeh felé is nullán áll majd, akkor törlik csak.Például az utolsó számlája után, ha nem fizették ki időben,attól még a halasztott áfa fizetés is fenn áll.Tehát a könyvelését nem lehet lezárni,max az szja bevallás után majd.
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Makacs egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: cetragu1 » pén. jan. 23, 2009 5:41 pm

sziasztok! A megmaradt pénzt szerintem semmiképpen nem kell adóztatni vele, hiszen a lezárás pillanatában egy csomó kötelezettsége volt, nem mint magánszemélynek, hanem, mint vállalkozónak. Ezek teljesítése után megmaradt pénz adóztatásáról lehet csak szó. Arról nem is beszélve, hogy a nyenyinél figyeljetek, igenis megfizette a járulékokat, még ha késve is. Az szja bevallásig szerintem is nyitva hagyhatod a könyvelést.

üdv: erzsi

cetragu1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron