Adófórum

Adózási és számviteli információk

Téves gépi számla

Egyéni vállalkozók

Téves gépi számla

HozzászólásSzerző: kleslie » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Két számlámmal van problémám:

Tavaly decemberben vásároltam egy teherautót hogy az áfa visszaigénylésbe még belférjen a dátum mert éves áfás vagyok

Átutalás  2008-12-28 kiállítási dátum         2008-12-15 teljesítés dátum         2008-01-15 fizetési határidő dátum

Azt mondták a szalonban hogy a teljesítés dátuma számít és ezt meg is tartották, de az új számla:

Átutalás 2009-01-20 kiállítás dátum           2008-12-15 teljesítésű                2009-01-20 fizetési határidejű.

 Szerintetek ez így jó lessz 2008-as áfavisszaigényléshez?

A másik bizonylat pedig a mai napon keserítette meg a kedvemet, egy benzinkútnál tankoltam, és kértem számlát az elszámoláshoz, mindig viszem a bélyegzőmet mert félre értik a nevemet és ez most is így történt, két betűt felcserélt és egy O betű helyett egy A betűt írt be a gépbe. Nem volt a vásárló felé kijelző ami mutatná a begépelt karaktereket és ki is nyomtatta a hölgy a számlát rosszul. Ő azt mondta hogy kijavítja kézzel a hibát és lepecsételi és aláírja hogy javítva.

Szerintetek gépi számlát lehet így javítani vagy esetleg így hibásan lekönyvelni?

Előre is köszönöm: László

kleslie
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Téves gépi számla

HozzászólásSzerző: taxcontroll » kedd jan. 20, 2009 7:47 pm

Mi volt az oka a tgk. vásárlásnál az új számla kiállításának?

A másodikra: sajnos nem, kézzel javított gépi számla nem felel meg. Mekkora összegű a szla.?

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Téves gépi számla

HozzászólásSzerző: visiting » szer. jan. 21, 2009 9:29 am

Hát nem tudom,nekem is volt egy gépi szla-m,amit kézzel/aláirás+bélyegzővel/ javitották,mert rossz névre állitották ki,ÁFA ellenőrzésen megnézték,nem szóltak érte.De lehet h csak szerencsém volt?
visiting
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Téves gépi számla

HozzászólásSzerző: taxcontroll » szer. jan. 21, 2009 10:12 am

Nem szerencse kérdése, hanem ésszerűség. Semmi értelme kivenni azt a számlát egy ellenőrzés során, hogy aztán az észrevételhez/fellebbezéshez csatolja az ügyfél a javított számlát, amit viszont kötelesek figyelembe venni a határozatnál. Magyarul: nem szabályos, de a fene törődik vele. (A "jóindulatú" APEHnél azért egy mulasztási bírságot eredményezhet ám!)
taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Téves gépi számla

HozzászólásSzerző: kleslie » szer. jan. 21, 2009 12:41 pm

A régi számlát le stornozta és így adta ki az új számlát a tgk-ra!

Üdv. László 

 

kleslie
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 13 vendég

cron