Adófórum

Adózási és számviteli információk

késedelmi kamat duplázás

Egyéni vállalkozók

késedelmi kamat duplázás

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hahó, Egyéni vállalkozó elmaradt közterheinek kiegyenlitésére részletfizetést kért és a késed.kamat eltörlését 2006-ban.A részletfizetést megkapta, késed.pótlék fizetése alól nem mentesítették. Határidőben fizette a részleteket, bége is van a törlesztésnek, de a késed.kamat /amit utóljára akart befizetni/ a duplájára nőtt a folyószámláján.

Kétszer  is irtam az Apehnak, visszajött az E-igazolás, de 2 hónapja válasz nincs.

Mit tegyek, kit kérdezzek?

Üdv Gabi 

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késedelmi kamat duplázás

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. nov. 30, 2008 10:33 am

Szia Gabi!

A késedelmi pótlék az előző év tartozásai után általában az év utolsó harmadában írják elő a folyószámlán. Amennyiben a vállalkozót nem mentesítették a pótlék megfizetése alól (nem kamatmentes részletfizetést kértetek, csak törlést) akkor a tőketartozás sajnos a pótlék alapja volt még akkor is, ha a törlesztéseknek megfelelő mértékben csökkent.

Meg lehetne próbálni egy újabb kérelmet beadni - a szokásos indokkal. (megfizetése veszélyezteti a vállalkozás folytatását, stb.) Legfeljebb elutasítják, veszíteni nem nagyon lehet, max. nyerni.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

késedelmi kamat duplázás

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. nov. 30, 2008 10:37 am

Szia! Szerintem az,hogy a részletfizetést megkapta,attól még a késedelmi pótlék ugyan úgy ketyeg addig,amíg az illető adónemet nem rendezte pénzügyileg. Én tartozáskor javaslom,hogy közteher fajtánként egyenlítse ki a tartozását,és akkor az a járulék amelyik már ki van egyenlítve,az  már kiesik a kés.pótlékozás alól.Nem tudom,hogy mit,és érdemes-e tenni valamit.Ha van megfelelő indok,legfeljebb kérni mégegyszer,hogy engedjék el.

Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késedelmi kamat duplázás

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » vas. nov. 30, 2008 8:01 pm

HAHÓ. PANNI 49.ÉS ZSPOTORKE. CSAK AZ A BAJ, HOGY KAMATMENTES RÉSZLETFIZETÉST ADOTT AZ APEH, EGY ÉVES RÉSZLET VOLT, RENDBEN TÖRLESZTETT AZ ÜGYFÉL MÉGIS MEGDUPLÁZTÁK A KÉSED. PÓTLÉKOT.

MOST LEVELET KELL NEKIK IRNI, HOGY MÁSSAL SZÓRAKÓZZANAK?

KÖSZ GABI 

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késedelmi kamat duplázás

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. nov. 30, 2008 8:13 pm

Hahó Gabi!

Akkor írj egy levelet hivatkozzál nekik a határozatban foglaltakra. Persze előtte nézd meg, hogy mit pótlékoltak és csak aztán vedd fel a "mellényed", mert ritkán szoktak tévedni - de ott is csak emberek vannak.

Üdv.: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

késedelmi kamat duplázás

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » vas. nov. 30, 2008 8:29 pm

HAHÓ POTORKE. A FOLYÓSZÁMLÁJÁN NEM TUDOM MEGNÉZNI, HOGY MITŐL NŐTT MEG A KÉSED.KAMAT, HIÁBA IROM BE A 2006 ÉVTŐL IDŐPONTOT  NAPJAINKIG.

CSAK AZT LÁTNI EGY 2007 ÉVI FOLYÓSZÁMLÁN, HOGY 2006 ÉVRE MÉG ELŐIRTAK KAMATOT.

IDÉZEM A HIVATALT: KÉSED.PÓTLÉK                        2005.09.15            12.000

                                                                          2006.09.15            48.000    TARTOZÁSRA A MÉRSÉKLÉSI KÉRELMET ELUTASÍTOM

EZ VOLT 2006 OKTÓBERBEN. VISZONT 2007 JANUÁRBAN MÁR 53.000 FT KÉSED.KAMATOT IRTAK ELŐ 2006 ÉVRE.

AZ ÜGYFÉL TERMÉSZETESEN MOST ÉBREDT FEL ,CSAK FIZETNI NEM AKAR. MIT CSINÁLJAK?

 KÖSZ GABI

 

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

késedelmi kamat duplázás

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. nov. 30, 2008 8:46 pm

Gabi!

A késedelmi pótlékot mindig csak év vége felé számították ki. 2006. szeptember-októberben tudtuk meg a 2005. december 31-ig felszámított pótlékot. 2007januárjára nem tudom, hogy mi változhatott, mert a késedelmi pótlékot nem pótlékolhatják és a 2006 évi pedig azt írod, hogy már pótlékmentes részlet volt. A pótlékmentesség mellett gondolom fizetnie kellett a tárgyhavi kötelezettségeket is - tehát a pótlék elvileg nem nőhetett volna. De ezt innen látatlanban elég nehéz kitalálni. 2006-ban és 2007-ben még küldtek részletes pótléklistát. Elő kell  venni - jobb ötletem nincs.

A 2008-ban kiküldött pedig az értesítési tárhelyre érkezett, de onnan törlődik egy idő után, ha nem mentettétek le a tárhelyre.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég