Adófórum

Adózási és számviteli információk

új üzlet nyitása

Egyéni vállalkozók

új üzlet nyitása

HozzászólásSzerző: nicosfiszter1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlök Mindenkit!

"Ismeretlen területre értem".
Eddig piaci tevékenységet végeztem, és most szeretnék egy üzlet helyiséget bérelni (használt és új ruha, lábbeli, játék, üres cd - dvd árusítására).
Kicsit elkezdtem érdeklődni ezzel kapcsolatban, de még nem sokra jutottam.
Pár kérdésem lenne:

-mi kell a működési engedélyhez?
-mennyi idő alatt készül el az engedély?
-mennyibe fog ez nekem kerülni?
-használhatok használt pénztárgépet is?

És még a témával kapcsolatban szívesen fogadnék hasznos infókat.

Köszönettel István

nicosfiszter1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

új üzlet nyitása

HozzászólásSzerző: Dorka801 » szomb. okt. 11, 2008 6:50 am

Szia!

A vállalkozáshoz kereskedelmi végzettség/üzletvezetői végzettség kell . 

Működésihez kell: vállalkozói igazolvány, üzlet bérleti szerződése (ez kell a vállalkozóihoz is, ha telephelyként vagy székhelyként be lesz jelentve), a bérleti szerződésből több eredeti példányt készítsetek, mert mindenhol az eredeteit fogadják el.

A működési engedély kb. 2-3 hét alatt készül el, attól függ mennyi munkájuk van az ügyintézőknek, de lehet több is, volt már rá példa.

Ha jól tudom a rendőrség, az ÁNTSZ is ellenőriz, nekik 15 nap az ügyintézési határidő és elvileg utána készül a működési. Tevékenységi körönként 10.000 Ft-ba kerül.

Használt pénztárgép használat, adómemória csere után (kb. 30.000 Ft).

Üdv. Dóri 

Dorka801
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

új üzlet nyitása

HozzászólásSzerző: violetta01 » vas. okt. 19, 2008 12:09 pm

Szia István!

Szeretnélek megkérdezni, hogy a piaci árusításhoz milyen engedélyek kellenek, mert én viszont megpróbálkoznék ott is árulni de nem tudom hogy induljak neki.

Dóri válaszához csak annyit hogy én az ANTSZ-nél kezdtem tőlük kérdeztem meg mik az elvárások   9.700 Ft-os óradíjért el is mondtak mindent 10 percben, hogy mit várnak el. pld.zárható öltözőszekrény,  zárható tisztítószer tároló, 2 m magasan mosható falfelület, kézmosónak mosdó, és falikút a felmosóvíz vételezéséhez mert nem lehet hogy ugyanabból a  csapból follyon a kettő stb. Meg az okmányirodát is nyugodtan kérdezzd meg hogy mit kérnek, mert a fent leírtakon felül tőlem még kértek  pld tulajdoni lapot is, hogy biztosan a bérbeadó /pedig önkormányzat volt/ tulajdonában van-e?

Köszi a segítséget Ibi

 

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

új üzlet nyitása

HozzászólásSzerző: molly » vas. júl. 11, 2010 11:23 am

Üdvözlök Mindenkit!

 Azt szeretném kérdezni, hogy milyen vendéglátással kapcsolatos üzletet érdemes nyitni ami nyereségesen is tud működni? (hogyha esetleg valaki már benne van)

Én felszolgálóként dolgozom, de most fejeztem be egy Vendéglátó Szakmenedzseri  sulit, és már elég régóta gondolkozom valami saját üzletben...

Hogyha valaki már tapasztaltabb ezekben akkor válaszoljon kérem.

Köszönettel:

 molly

molly
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron