Adófórum

Adózási és számviteli információk

használtautó kereskedés

Egyéni vállalkozók

használtautó kereskedés

HozzászólásSzerző: Margó0011 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban szertném a segitségeteket kérni, hogy minap megkeresett egy egyéni vállalkozó azzal a kéréssel, hogy könyvelnék-e neki. Autópiacon bérel helyet és használtautó kereskedéssel foglakozik. Alanyi adómentes a tavalyi árbevétele kb 1 M Ft volt. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami különös szabály amit alkalmazni kell mint autókereskedő, vagy kell valami külön bevallást beadni, vagy ugyanaz a könyvelési technika mint egy sima ev.(pl.autószerelő).

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.Margó

Margó0011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

használtautó kereskedés

HozzászólásSzerző: temporgbori » csüt. okt. 02, 2008 7:41 pm

Szia Margó! Nincs külön szabály. A SZJA tv. vonatkozik rá is. Az alanyi mentes határt azért figyeld!
temporgbori
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

használtautó kereskedés

HozzászólásSzerző: Robbanto » pén. okt. 03, 2008 5:33 am

Szia!

Kissé fura nekem, hogy egy használ cikk kereskedő nem különbözelti adós, hanem alanyi adómantes. Szerintem nem életszerű az sem, hogy az egész éves árbevétele 1 millió forint, Az autók relatív magas áron futnakm egész évben csak 1 autót adott el?

üdv: Robbanto

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

használtautó kereskedés

HozzászólásSzerző: Margó0011 » pén. okt. 03, 2008 7:20 am

Nekem is fura volt az 1 milliós árbevétel természetesen a könyvelő hibájával magyarázta, hogy nem szólt, hogy adjon számlát de hát másra kenni a legkönnyebb. Ezért is variálok rajta, hogy egyáltalán elvállaljam. Én ugyanis gyesen vagyok de van egy kft-nk a párommal és a munkahelyem cégeit könyvelem . A párom van részmunkaidőbe bejelentve (van neki 40 órás) megbízással, Így valamivel kevesebbet kell utána fizetni. Tehát  visszatérve a vállalkozóra még nem teljeskörű az információm az egész dologról úgyhogy ha minden infóm meglessz csak utána döntök.

Amúgy köszönöm szépen a válaszokat.

Üdv. Margó

Margó0011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

használtautó kereskedés

HozzászólásSzerző: ibike67 » csüt. nov. 13, 2008 4:23 pm

Szia Margó!

Ha csak bizományba /közvetítésre/ vett át autót, akkor  csak a jutalékról állított ki számlát, és belefért az alanyi menetes határba. Ez így helyes.Más a helyzet, ha a kereskedés megvásárolja, és saját nevében adja el. Ott már mindenképpen körül kell járni az ÁFA kérdést.

Ha csak közvetít, akkor egyszerű a helyzet.

ibike

ibike67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

használtautó kereskedés

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. nov. 13, 2008 4:34 pm

Ha megvásárolja és aztán eladja, akkor valóban necces az egész, hisz könnyen átlépheti az 5 milliós határt.

Ha ez a helyzet, akkor célszerű lenne 2009-től belépni az ÁFA-körbe, és különbözet szerinti adózást választani.

(A 2008. évi könyvelését viszont nem vállalnám akkor, csak 2009-től)

 

Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

használtautó kereskedés

HozzászólásSzerző: Margó0011 » csüt. nov. 13, 2008 9:19 pm

tegnap sikerült az emberkével beszélnem és ibike neked volt igazad, csak közvetitői jutalékot számláz és mondtam is neki, hogy semmi esetre sem vállalom ezt az évet mert nekem akkor az egész évet le kell könyvelni.

viszont lenne még egy kérdésem éspedig úgy hallottam (utánanézni még nem volt időm) hogy az ev. a mobil telefon használat után nem kell adó illetve járúlékokat fizetnie. Igy van? Ha lessz egy kis időm még én is átnézem a tv.-t. én ugyanis idáig csak társas vállalkozásokat könyveltem. Ja meg még egy kérdés nekem és a páromnak van egy kft.nk amin keresztül könyvelek, de mivel szinte alig van költségünk elég nagy lessz a nyereség. Én gyeden vagyok és nagyon sok jogszabályt átnézem de konkrétan sehol nincs leírva, gogy nem kaphatok osztalékot, igaz az ellenkezője sem. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna nekem érdemleges felvilágositást adni ebben a témában.

 Köszi Margó

 

Margó0011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron