Adófórum

Adózási és számviteli információk

elszámolható-e

Egyéni vállalkozók

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: validitas » vas. jún. 15, 2008 3:24 pm

Sza Joti!

Az energiaktg-et is valamilyen mérőszám alapján osztjuk meg, - ahogy írod is: lakás-iroda arányában - nem csak úgy kijelentjük, hogy 30%. A bérlet elszámolható %-át hogyan gondolod megállapítani? Nyilvántartást vezet, összesen hányszor utazott a bérlettel, és ebből hány út, azaz hány %-a volt a vállalkozási célú?  Hát, erre azért kíváncsi lennék. Mert nyilván magánügyben is utazgat. Ha nem vezet nyilvántartást, mi alapján lehet kijelenteni, hogy mennyi %-a volt az üzleti célú? 

Értem én, hogy felmerül utazási költsége, de éppen az el nem különíthetősége miatt nem javaslom a bérlet elszámolását. És - mint valamelyik korábbi válaszomban is írtam - ezt a havi 8.250 Ft-ot (ha bpesti az illető) meg szokták oldani másképp, sőt ennél nagyobb összegeket is...

De természetesen a saját belátásod, meggyőződésed szerint csináld. Én csupán megírtam a saját véleményemet a témával kapcsolatban.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: zsonita » kedd jún. 17, 2008 5:53 pm

Szia!

A jegyek számla ellenében elszámolhatók, mert pontosan lehet tudni hogy mikor honnan és hova ment és mi célból. Szerintem a bérlet is elszámolható, mert pont attól bérlet, hogy ha egyszer utazik vele vagy 500-szor akkor is annyiba kerül.Nem kell megbontani. De, hogy nem éri meg a macerát az biztos!

Üdv:Zsonita

zsonita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: joti » szer. jún. 18, 2008 7:29 am

Kedves Böbe! Elfogadtam a válaszodat, de nem értem az APEH miért nem szabályozza az ilyen eseteket, mert nem tartom igazságosnak. Ha lenne autója elszámolhatna 100 e. Ft-tot (fantáziadús vállalkozó esetén), így viszont semmit, csupán azért, mert nem különítheti el a magáncélú használattól. A szemüvegről ugyan ez a véleményem.

Üdv: Joti 

joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég