Adófórum

Adózási és számviteli információk

08T1041 Benyújtási határidő

Egyéni vállalkozók

08T1041 Benyújtási határidő

HozzászólásSzerző: iza31 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók !

Legyetek szívesek nekem infót adni, ha tudtok. Egyéni vállalkozó felvett egy alkalmazottat, munkaszerz. kelt 04.30 munkábalépés napja 05.01. A 08T1041-et elkészítettem 04.30-án, de a számítógépem sajnos bemondta az unalmast és csak 05.04-én tudtam a bevallását elküldeni.

Szerintetek ilyen esetben az Apeh részéről számíthatunk mulasztási bírságra?

Az információt előre is köszönöm mindenkinek aki tud segíteni.

Sziasztok

Iza

iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

08T1041 Benyújtási határidő

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. máj. 05, 2008 4:54 pm

Szia Iza!

Csak eddigi tapasztalataimból tudok nyilatkozni: szerintem nem lesz bírságotok. Belépéskor elvileg valóban 04.30-án kellett, de legkésőbb 05.01-én, a munkába lépés napján. Hát most az is rá lehet talán fogni, hogy volt itt 3 nap pihenőnap. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08T1041 Benyújtási határidő

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. máj. 05, 2008 5:31 pm

Szia Iza !

Megnéztem, hogy nem-e volt éppen karbantartás az Apeh honlapján..... de nem nyertem hangszórót .

Azért én lehet, hogy betelefonálnék, hogy miért küldtem el késöbb. Nincs a géped javításáról számla, mert azzal is tudnád bizonyítani a magad igazát. Bár, szerintem sem lesz gond pár nap miatt. 

Üdv: Ildi 

 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08T1041 Benyújtási határidő

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. máj. 05, 2008 6:07 pm

Szia !

Nekem volt egy olyan ügyem, hogy nem volt 20 órán át internetszolgáltatás, ezért a 0808-ast nem tudtam beküldeni, csak a határidőt követő napon. Nagyon szigorúak voltak, mert kellett a szolgáltatótól is igazolás a hibáról, amit csak nagy cirkuszok árán kaptam meg (végűl a főnök hozta el személyesen).

 Azt is kifogásolták, hogy nem a beadással egyidőben (azon a napon), hanem másnap küldtem el a bevallás késése miatti levelemet. A törvény kimondja, hogy a bevallással egyidőben kell az igazolási kérelmet benyújtani, de talán nem mindenhol ilyen szigorúak.

Próbálj szerezni egy igazolást a programozótól, hogy rossz volt a gép.Mindenképen írj levelet !

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

08T1041 Benyújtási határidő

HozzászólásSzerző: iza31 » kedd máj. 06, 2008 6:57 am

Sziasztok !

Köszi a válaszokat. Hát a számítógép javításról nincs sajnos számlám. Az egyik ismerősöm csinálta a gépet, aki nem számlaképes baráti alapon.

Ildi javaslatára azért az Apeh-ot felhívom és tájékoztatom Őket, hogy mi miatt került későbbi benyújtásra 1041-es.

 

iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

08T1041 Benyújtási határidő

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd máj. 06, 2008 7:19 am

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de épp ma olvastam ezt:

Szigorodó szankciók az adózásban

2008.04.01.

2008. január 1-jétől több adójogszabály módosulása mellett a mulasztási bírságot és annak mértékét szabályozó adóeljárási törvény is változott. A módosulás eredményeképpen a 2008. adóévre teljesítendő adókötelezettségekkel kapcsolatos mulasztások szigorúbb szankciókat vonnak maguk után.

Így többek között a bevallási kötelezettség késedelmes teljesítése, vagy a teljesítés elmulasztása magánszemély adózó esetén akár 200 ezer forint, más adózó esetén akár 500 ezer forint mulasztási bírságot is vonhat maga után a korábbi maximum kiszabható 100 ezer, illetve 200 ezer forinttal szemben. Bejelentési (bejelentkezési, változás bejelentési) adatszolgáltatási kötelezettség késedelmes, illetve hibás teljesítése, vagy nem teljesítése esetén szintén a fenti bírságmértékek irányadók.

Jelentős a változás a számla, egyszerűsített számla, nyugtakibocsátási kötelezettség elmulasztása, vagy ezek nem tényleges ellenértékről történő kibocsátása esetén alkalmazandó bírságösszegek tekintetében is, hiszen itt a kiszabható mulasztási bírság akár az 1 millió forintot is elérheti.

A mulasztási bírság kiszabásánál az adóhatóság minden esetben mérlegeli az eset összes körülményét, és a körülmények mérlegelése alapján a mulasztás súlyához igazodó az adózási érdeksérelemmel arányos bírságot szab ki, vagy a bírság kiszabását mellőzi.

Az adóhatóságnál bejelentett állandó meghatalmazottal, megbízottal rendelkező adózók esetében a meghatalmazás, megbízás időtartama alatt a meghatalmazott, megbízott által elkövetett jogsértés miatt megállapított mulasztási bírság a képviselőt terheli.

- mindenképpen valamilyen igazolást kellene szerezned ez az én véleményem is.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T1041 Benyújtási határidő

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd máj. 06, 2008 1:05 pm

Szia Garbo!

Hát ez nagyon elkeserítő. De nekem még (szerencsére) tényleg nem volt olyan tapasztalatom, hogy pár napos késés után megbüntettek volna valakit is. Bár ezek után ki tudja, ami késik nem múlik.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron