Adófórum

Adózási és számviteli információk

javítás 2007

Egyéni vállalkozók

javítás 2007

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Megint belenyúltam valamibe, sajnos. Idén vettem át egy több éve működő ev-t, a régi könyvelő elég trehányan dolgozott, ezt sejtettük is. Nem akartam az előző évbe belenyúlni, de azt látom, nem tudom kikerülni. Sikerült kiimádkozni a vállalkozónak, hogy a 0753-at határidőben adja be, sajnos azonban kb. 2 hét múlva elküldött belőle 1 pld-t, amiből rögtön látszott, hogy össze van dobva. Az apeh sem tudja feldolgozni, most erre kértünk halasztást, mert rengeteg az anyaga, sok idő kell hozzá. Hétvégén megkaptuk a nyomtatott anyagot, és a szerinte javított bevallást, amiből sajnos szintén az látszik, hogy ugyanolyan káosz, mint az előző. Mivel ezt még nem adta be, a vállalkozó azt mondta, jobb szeretné, ha én készíteném el. Megpróbáltam az ő kinyomtatott anyagával valami egyezőséget keresni az általa elkészített bevallásban, hát, nem sokat találtam. Innentől rájöttem, hogy az egész tavalyi évét át kell néznem ahhoz, hogy én az én felelősségemre egy jó bevallást készítsek neki. Na, itt kezdődik a problémám!
Több hibát is találtam, pedig még csak az anyag egy részét pipálgattam át. Pl. árubeszerzésre van könyvelve néhol a kisértékű eszköz, az irodaszer, a csomagolóanyag, aminek az elvárt adónál van nagy jelentősége. Lakossági rezsi számlák vannak elszámolva, nem jó a cím a számlán stb. Havi áfás, így 12 db áfa bevallás már bement. Nem szeretném újra könyvelni az évet, mert iszonyú sok, és valószínűleg ki sem tudná fizetni a vállalkozó.
Mit tudok tenni??? Valami ilyen megoldásra gondoltam: jegyzőkönyvbe veszek minden hibát, a vállalkozóval aláíratom. Az áfába nem nyúlnék bele, azért az előző könyvelő felel. Az ő általa megadott záró adatokkal nyitva lekönyvelném az általam talált hibákat korrekcióként, és a korrigált záró adatokból készíteném el az önrevet, így azt gondolom, az én szja-m jó lenne, és könyveléssel alá is lenne támasztva. Mi erről a véleményetek?? Ami nagyon zavar még, az, hogy ő kettősben könyvelte az egyszerest, tudom, hogy sokan csinálják így, de nekem nem igazán fekszik. Ezzel még valahogy megbirkóznék, de pl. találtam olyat, hogy a 413 eredménytartaléknak K egyenlege van, ez mi a csuda lehet nála???
Megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni abban is, hogyan készíthetném el helyesen az önrevet átkönyvelés nélkül, és abban is, én hogyan lennék levédve, hogy a többi rosszul elszámolt számláért (pl. lakossági rezsik áfája le lett vonva) ne én legyek a felelős, valahogyan szeretném magam levédeni.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

javítás 2007

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. ápr. 02, 2008 7:18 am

Szia Kutacska!

Lehet, hogy én tudatlan vidéki könyvelő vagyok de én még olyan nem láttam, hogy valaki az ev-t kettősben könyveli??!! Mindig tanul az ember. Olyat már láttam, hogy valaki KÉZZEL könyveli a kettőst, de ilyet még nem. Félretéve a tréfát, a legjobb amit javasolni lehet az az újrakönyvelés. Hiába kerül többe az ügyfélnek mégis az a legmegnyugtatóbb helyzet.

Nekem most idén volt három ilyen cégem is, a könyvelő megkapta a pénzt, aztán nem csinált semmit, illetve amit csinált hát az....

Átnéztem a könyvelést, leültem az ügyféllel átbeszélni. Elétártam, hogy újrakönyvelés nélkül mit tudnék tenni és mit ha ujrakönyvelem. Megállapodtunk és azügyfél az újrakönyvelés mellett döntött. Ugyanis hiába van szerződése a volt könyvelővel, arra rábízonyítani a hibát illetve felelősségre vonni csak bírósági úton lehet. Ettől a céget még megbüntethetik. Ha komoly gondok vannak és mindenképpen az újrakönyvelést javasolnám (pl. nem a cég nevére szóló számla lekönyvelése, áfa levonása)

Ugyanis ha csak jegzyőkönyvet veszel fel és úgy javítod le előfordulhat, hogy valami nem fog stimmelni. Egyszer már én is megpróbáltam így, de belezavarodtam.

Sok sikert és erőt kívánok a munkához.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

javítás 2007

HozzászólásSzerző: andulka » szer. ápr. 02, 2008 7:27 am

Szia!

Ha mindenképpen szeretnéd helyre tenni az előző időszakot, akkor szerintem muszáj lesz újrakönyvelni. Pontosan azért, mert rengeteg számlája van, így több időbe telne mindent listázni, jegyzőkönyvezni, ráadásul a hiba lehetősége óriási - pl. valamit kifelejtesz.

Sajnos volt olyan cég, akinek az egész éves könyvelése rossz volt, én sem könyveltem újra, csak javítgattam. A végén jöttem rá, hogy jobban jártam volna, ha újrakönyvelem az egészet, mert a keresgéléssel, javítással rengeteg idő elment, és a végén még jól össze is keveredtem.

 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

javítás 2007

HozzászólásSzerző: patkaiilona » szer. ápr. 02, 2008 7:34 am

Hát úgy látom nemcsak én szoktam belenyúlni.  Mindenképp tudasd a vállalkozóval, hogy te mit tudsz bevállalni, és hogy lehet hogy az ÁFA bevallások is rosszak amivel te már nem tudsz foglalkozni. A legjobb, ha írásba foglaljátok.   Semmiért ne vállalj felelősséget amiben nem bízol.

Tudom hogy evvel nem vagy kisegítve,ez sajnos a te döntésed lesz.

 

patkaiilona
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

javítás 2007

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. ápr. 03, 2008 11:27 am

Köszi mindenkinek a válaszokat. Sajnos, tisztában vagyok vele, hogy igazatok van, de 04.30-ig a vállalkozónak bevallás kell, és nekem egyszerűen nincs kapacitásom addig újrakönyvelni, mert nem tehetem félre az összes többit 1 miatt, és itt a negyedév + a mérleg. Egyébként szerintetek azt a megoldást, amit fenn írtam a korrekcióról elfogadná az apeh? A 413-ra nincs valami tippetek, mit csináljak vele?
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

javítás 2007

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. ápr. 03, 2008 11:37 am

Tica! Én már láttam. Mármint olyat, hogy ev-t kettősben könyveltek. Pontosabban kettős programmal könyveltek, de valahogy úgy, mintha egyszeres lenne. Elég érdekes volt.....

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég