Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. márc. 30, 2008 6:27 pm

Szia Tivadar!

Azt nem mondtuk, hogy fűtést nem lehet - azért ettől "baratságosabb" a tv. - csak olyan fűtést nem lehet, amit nem te szabályozol. Ezért írtam pl. a távfűtést, ha az olyan hogy bekapcsolják és tőled illetve a vállalkozásodtól függetlenül annyi amennyi. Ha már Te szabályozhatod, mert a lakásban külön mérhető a fogyasztás - akkor természetesen lehet mondani, hogy azt a helységet nem fűtötted volna - ha nem lennél vállalkozó. Ez igaz a vízre és az  egyéb közüzemi díjakra is. Azt nem mondja meg a törvény, hogy hogy mérd mindezt - de lehet légköbméterben, a vállalkozáshoz használt alapterület %-ában, stb. Mindenképpen célszerű rögzíteni és a védhetőség keretein belül maradni.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. márc. 30, 2008 7:02 pm

Szia Tivadar! Szerintem semmi bonyodalommal nem jár a váll.igazolvány cseréje. Én a sajátomon kivül a két gyermekem váll.igazolványának cseréjét is intéztem, semmi jogszerüséget nem vizsgálnak, csak az átfordítást beszélik meg az ügyféllel. Semmiféle papírt nem kérnek. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: Cininéni » csüt. ápr. 03, 2008 2:41 pm

VÁLLALKOZÓI IGAZOLVÁNY CSERÉJE: SEMMI BONYODALOMMAL NEM JÁR??????????!!!!!!!!DEHOGYNEM!

ADOTT EGY VÁLLALKOZÓ AKI MÁR MEGETTE A KENYERE JAVÁT, FAXOKAT, NYOMTATÓKAT SZERVIZEL MÁR TIZENÖT ÉVE MINT VÁLLALKOZÓ ELŐTTE PEDIG 8 ÉVIG MINT ALKALMAZOTT.

A VÉGZETTSÉGE SZÁMÍTÁSTECHNIKAI MŰSZERÉSZ, A KISUJJÁBAN VAN A SZAKMA, RENGETEG KISEBB TANFOLYAMOT VÉGZETT A SZAKMÁBAN, DE MÉGSEM IRODATECHNIKAI MŰSZERÉSZ VAGY ÜGYVITELTECHNIKAI MŰSZERÉSZ. MEGJEGYZEM: ILYEN OKTATÁSSAL BIRÓ ISKOLÁK, TANFOLYAMOK MÁR 15 ÉVE SEM VOLTAK.

ÉS A VÉGZETTSÉGE NEM FELEL MEG A TEVÉKENYSÉGI KÖRÉHEZ, SŐT AZ ELEKTRONIKAI MŰSZERÉSZ ALKALMAZOTT SEM MEGFELELŐ, AKI SZINTÉN 15 ÉVE EZT A MUNKÁT VÉGZI.

EGYSZERŰEN RÖHEJ. EBBEN AZ ESETBEN CSUPÁN EGY ÉLET OMLIK ÖSSZE.

KÉRDEZEM ÉN, MOST MI A JÓ FENÉT TUD CSINÁLNI?

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: Tivadar77 » pén. ápr. 04, 2008 12:08 pm

Sziasztok!

Tehát, akkor akinek a mostani végzettsége megfelel a korábbi végzettségével, annak semmiféle bonyodalommal nem jár az új ev. igazolvány. Cininéni ügyfele esetében nem így van, ő csak két-három dolgot tehet: - visszaadja az ev-t és csinál egy bt.-t. (Szerintem ott nem néznek semmiféle végzettséget, kb. 60 eFt-ból megvan az alapítása)

- felvesz egy irodatechnikai műszerészt.:) (találni nem nagyon fog ilyet)

- alapít a szomszédban egy vállalkozást és úgy dolgozik tovább (kedvezőbb adózási feltételek stb.) Ez az utóbbi sajnálatos lenne, de ha nincs más út...

Még egy dolog jutott eszembe, mi van akkor, ha kérvényezi a végzettségének az elfogadását  a minisztériumban? Talán még nincsenek teljesen felkészülve az új Teáor-szakmakód besorolásokkal.

Jó lenne majd hallani, hogy mi lett a sorsa a vállalkozónak! Sok sikert neki!

 

Tivadar77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyéni vállalkozó rezsiköltség megosztás

HozzászólásSzerző: Tivadar77 » szomb. ápr. 05, 2008 8:15 am

Kedves Zsuzsa!

Köszönöm a választ, világos az Apeh logikája, ez alapján egy nyelvtanár pl. a vízdíjat nem számolhatja el részben sem, hiszen azt egyébként is fogyaszt. A lakását központilag fűtik, max. szabályozni tudja a radiátoron, hogy milyen meleg legyen a lakásban. Amely egyébként egy légterű, szóval nincs külön szoba sem a tevékenység céljára. Szóval a legbiztosabb az, ha a kis százalékban számolom el csak a rezsiket.

Egyébként még egy kérdésem lenne, mégpedig az, hogy buszjegyet hogyan számolhat el, ha mondjuk kimegy a szerződött partneréhez oktatni, illetve az iskolába is eljár? (Úgy emlékszem, hogy 80%-ban elszámolható a jegy,bérlet vagy nem jól tudom?)

Köszi előre is a válaszodat!

Tivadar 

Tivadar77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég

cron