Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átalányadózásból alanyi mentesbe

Egyéni vállalkozók

Átalányadózásból alanyi mentesbe

HozzászólásSzerző: mats » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Jó estét, Fórumozók!

Mindenki kifújta már magát a 12-e, 15-e, 20-ai hajtás után? Nem semmi verseny ez a könyvelők számára az idővel, ügyfelekkel. Minden elismerésem éa tiszteletem nektek.

És most nekem is szükségem volna rátok, a segítségetekre. Átalányadós fodrász vagyok. A könyvelőm szerint ez így nekem jó. De a napokban beszélgettem egyik könyvelő ügyfelemmel és már el is biznytalanodtam. Ugyanis, havi 100-120 e. ft. bevételem van (melynek 20%-a az átalányadó alap). Van két 4 órában fogl. alkalmazottam (2*35000 ft. munkabér) és én a kicsi jövedelem miatt csak a min.bérnek megfelelő váll. kivét után fizetem a TB-t.

A köynvelőm szerint ez a legjobb megoldás.Kérdezem, kinek? Az Apeh sem bolond. Nem hiszik el, hogy nincs rezsi költségem, anyagköltségem, stb. Ha meg van, miből finanszírozom? Abból a havi 120 ezerből? (Azért ennyi, mert a könyvelőm szerint ennyi is elég.) Remélem, ezen az oldalon nem jár apeh-es. Szeretnék legalább havi 90000, ft után fizetni járulékokat, de ahhoz sokkal nagyobb bevétel kell. KÉRDÉS: ha az átalányadózást elfelejteném, és inkább alanyi mentes lennék, költséget számolnék el és maradna jövedelmem, kell e jelentenem az Apeh felé? Nem hívom fel magamra ezzel az adóhatóság figyelmét? És szerintetek könyvelőt is cseréljek? Nem ad felvilágosítást, hiába kérdezek. Előre is köszönöm a segítséget.  Fodrászlány

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átalányadózásból alanyi mentesbe

HozzászólásSzerző: markne » csüt. feb. 21, 2008 7:27 pm

Kedves Fodrászlány!

Azt semmiképpen ne a könyvelő döntse el, hogy mennyi bevételed legyen, valóban kétségbevonható, hogy ezért a bevételért 1 + 2 fél fő dolgozik. Ha 90 eFt után akarsz járulékot fizetni, és ezt jövedelemként is ki akarod mutatni, a 20%-os jövedelemhányaddal számolva havi 450 eFt bevételed kell, hogy legyen. Ez éves szinten 5400 eFt, még mindíg maradhatsz átalányadós, a jövedelmed éves szinten 1080eFt, még belefér a 18 %-os adókulcsba. Ez évi 194400 Ft adót jelent.

A könyvelő pedig azt könyveli, amiről számlát, nyugtát kap. Hogy mennyi az annyi, rajtad kívül nem tudja senki.

Ha költségelszámolásra és az ÁFA-ban alanyi mentesre váltanál, (erről 2008-ra már lekéstél) éppúgy megkérdőjelezhető a valóságtartalma a közölt árbevételnek.

Ha nincs is annyi jövedelmed, magasabb összeg után fizetheted a járulékokat, a jogszabályban 138 eFt/hó a mimimum járulékalap, amit csak akkor nem kell megfizetni, ha nincs annyi. De azt hiteltérdemlően kell bizonyítani adott esetben, hogy a tényleges bevételből indulva számoltál.

Hogy váltsál-e könyvelőt, ebben nem adok tanácsot

 

Üdv: Rózsa

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átalányadózásból alanyi mentesbe

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 21, 2008 7:29 pm

Szia! Én is átalánypárti vagyok. Ahhoz hogy magasabb járulékalapod legyen, a másik müködési formában is több árbevétel kell. Nem tudsz akkor sem 120000Ft-ból 90000Ft után járulékot, alkalmazotti munkabért, rezsit stb fizetni. - A törvény szerint hivatalosan a bevételed 80%-a költség. Ez nem jelenti azt, hogy ténylegesen is ennyi a költséghányadod, tehát gyakorlatilag neked maradhat több jövedelmed.

Tanácsom az, maradj csak átalányadós, de több bevételt kell produkálni. Havi 300eft bevételből hiába a min.bér után fizetsz,  elfogadható jövedelmed marad.  Év közben nem is tudsz kilépni belőle, csak ha esetleg munkaviszonyt létesítesz. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron