Adófórum

Adózási és számviteli információk

CMR-adhatja a fuvarozó a cégnek?

Egyéni vállalkozók

CMR-adhatja a fuvarozó a cégnek?

HozzászólásSzerző: margó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Segítséget kérnék! Egyéni vállalkozóról van szó, így ideírok.
A cég akinek fuvarozunk azt találta ki, hogy csak az ő CMR fuvarokmányával mehetnénk el megrakodás után, mert figyelmeztette őket az APEH, hogy mivel szigorú számadású nyomtatvány a CMR, nyomon követhetőnek kell lenni.Ők meg úgy értelmezik, hogy akkor csak az övékkel mehetünk. Csak az a bökkenő, hogy éjszakai, vagy hétvégi rakodásnál nincs bennt az illető, aki kiállítsa az okmányt, meg nincs is előre elkészítve, így kénytelen vagyok az én CMR-em elindítani, mert nem várhatunk ott reggelig.
Így akkor én, mint fuvarozó ne fogadjam el a cég CMR-ét, csak amit én vettem?
Nem igazán értem a figyelmeztetést, hiszen szerintem az a lényege, hogy aki megvásárolja a nyomtatványt, vezessen róla nyilvántartást, mikor kinek lett felhasználva.Nálam is minden sorszám le van írva, hogy melyik úton lett felhasználva dátum szerint. Szerintetek jogosan fél a cég?
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

CMR-adhatja a fuvarozó a cégnek?

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. jan. 27, 2008 4:28 pm

Hello Margó!

A CMR nem szigorú számadású! Próbáld ki. Bármelyik nyomtatvány boltban szabadon vásárolhatsz, úgy hogy meg sem kérdezik, hogy ki vagy. A CMR egy nemzetküzi fuvarokmány. A Romániában vásárolt CMR-en nincs is sorszám. Szerintem a cég nincs tisztában a jogszabállyal, és egy kicsit túllihegi ezt a dolgot. A szigorú számadás nem azt jelenti, hogy ők adják a CMR-t. Ez egy nagy butaság. Ha Ti fuvaroztok, akkor még csak az kellene, hogy a számlát is ők adják, mert az már tényleg szigorú számadású.

Szerintem a cégnek nem ettől kellene félni.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

CMR-adhatja a fuvarozó a cégnek?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jan. 27, 2008 6:00 pm

Szia Margó! Én a CMR-t úgy tekintem szigorú számadásúnak, mint pl a pénztárbizonylatot. A cég magának veszi fel a szigorúak közé. Az a lényeg, hogy bármelyik cég el tudjon számolni vele. Nyugodtan indíthatod a tiéddel. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron