Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adójegyes termékek

Egyéni vállalkozók

Adójegyes termékek

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most induló vegyeskereskedő egyéni vállalkozó ügyfelem lett. Eddig csak olyan kereskedést könyveltem, ami már előtte is működött, úgyhogy ebben a kérdésben egyenlőre nem tudtam a segítségére lenni:

Kell-e neki valamit intéznie a VPOP-nál pl. cigi, ital termékek miatt a vállalkozás megkezdéséhez? Ő úgy emlékeszik, hogy régen a VIII. kerületbe kellett menni ilyet intézni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adójegyes termékek

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. szept. 20, 2007 8:57 am

Szia Kata!

Nem kell a VPOP-hoz mennie, a müködési engedélyben, melyet a vállakozói igazolvány kiváltásakor kapott szerepel milyen árukat forgalmazhat. Ezt a müködési engedélyt le kell fénymásoltatnia,( azért , hogy ne az eredetit hurcolja magával) és azokhoz a nagyker egységekhez, ahonnan vásárol be kell mutatnia, hogy a jövedéki termék vásárlásánál a kiállított  számlán ez is szerepeljen, mert ellenkező esetben ráírják, a számlára hogy jövedéki termék igazolására nem alkalmas és így a könyvelésben nem tudod elszámolni sem.  Régen kellett intézni az ügyfeled emlékezete szerint, de ma már ebben egyablakos a rendszer.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adójegyes termékek

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. szept. 20, 2007 9:07 am

Szia Kata!

Ahogy Garbo is írja, a jövedéki adóról szóló törvény szerint (2003. évi CXXXVII. törvény) a szabadforgalomba bocsátott jövedéki termékek végső fogyasztók számára történő értékesítése nem jövedéki engedélyes kereskedelmi tevékenység, amely működés engedély birtokában végezhető. (A nem jövedéki engedélyes kereskedőnek közvetlenül nem keletkezik a jövedéki adóval kapcsolatos adóbevallási és adófizetési kötelezettsége, mivel azt a termék szabadforgalomba bocsátásakor a terméket előállító adóraktár megfizette, a termék értékesítési ára tartalmazza a jövedéki adót is.Persze jövedéki engedély nélkül természetesen csak zárjeggyel ellátott alkoholt lehet értékesíteni.)

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Adójegyes termékek

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 20, 2007 11:24 am

Köszönöm szépen!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adójegyes termékek

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. szept. 21, 2007 6:00 am

Szia Kata!

Csak akkor kell bejelentést tenni a VPOP-nak, ha italkimérés folyik (kocsma). Valamelyik évben volt ilyen élelmiszer bolt esetem, ahol jövedéki terméket árulnak, csak a rendőrségnek kellett egy levélben bejelentést tenni. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adójegyes termékek

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. szept. 21, 2007 6:29 am

Szia Mari!

De ha nem kimérve adják az italt (üveges borokat, söröket bontanak fel) akkor azokra ez nem vonatkozik, ugye?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adójegyes termékek

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. szept. 21, 2007 7:26 am

Szia Kata!

Nemrég hívtam fel a VPOP-t abban az ügyben, hogy a vámazonosító számot - amit a 71/2006.(VII.22.) VPOP utasítás előír -  kinek is kell megkérnie. Akkor kérdeztem ezt az élelmiszer bolt ügyet is, ott azt a választ kaptam, hogy náluk csak azoknak kell bejelentést tenni, ahol italkimérés folyik. Az élelmiszerboltban nem folyik italkimérés, ezt hozzájuk nem kell bejelenteni.

Üdv. Mari  

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron