Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tanuló alkalmazása és adatszolgáltatások

Egyéni vállalkozók

Tanuló alkalmazása és adatszolgáltatások

HozzászólásSzerző: mats » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Kozmetikusom tanulót foglalkoztat. Eddig valaki megcsinálta neki az ezzel járó összes papírmunkát, bejelentést, stb. De most nekem kellene segítenem ebben. Sajnos, nincs "puskázási" lehetőségem, így a ti segítségeteket kérem.

A kamar már megküldte a tanulószerződés nyomtatványt, melyet 5 példányban, eredeti aláírással valamennyit már elkészítettem. Viszont fogalmam sincs, hogy ezután mi a következő lépés. Nem szeretnék tévedni,hiszen akkor előfordulhat, hogy a vállalkozó nem kapja vissza a tanuló után járó támogatást. Ha valaki részletes útmutatást tudna adni vagy egy ezzel foglalkozó, jól érthető fórumot megnevezni, hálásan megköszönöm.  Üdvözlettel: kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tanuló alkalmazása és adatszolgáltatások

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 12, 2007 6:53 am

Szia Kata!

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatóságának honlapja: www.okmt.hu

Idén januártól változott a neve, tavaly még www.omai.hu  volt. Itt sok kérdésedre választ kapsz, olvashatók a szakképzéssel kapcsolatos jogszabályok, nyomtatványok stb. Ha a kozmetikus nem most kezdte a gyakorlati képzést, akkor biztosan van az OM-től nyilvántartási száma. Ez feltétlenül kell az elszámoláshoz. A kamara a tanulószerződéseket leigazolja, majd a minisztériumhoz is küldeni kell belőle egy példányt. Ha bármilyen változás van a tanuló képzését illetően (hamarabb otthagyja az iskolát) erről értesíteni kell a kamarát és a minisztériumot is. A szakképzésről szóló rendeletben meg van határozva, hogy milyen költségek vehetők figyelembe (tanuló pénzbeli juttatása, járulékai, étkezési költség stb.) Amikor a nyilvántartási számot megkapta az OM-től, értesítettem az APEH-ot erről, így nem vár ettől a cégtől bevallást a szakképzési hozzájárulás tekintetében. Az OM-től lehet visszaigényelni, s esetlegesen fizetni is nekik kell, de általában visszaigénylő pozicióban vannak. Az OM-nek kell bevallást adni következő év február 15-ig. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tanuló alkalmazása és adatszolgáltatások

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 12, 2007 7:27 am

Kata! Azt elfelejtettem írni, hogy a tanulóról is kell küldeni havonta a 0708-ast, sőt miután valószínűleg ez az első biztosítási jogviszonya, be kell jelentkeznie magánnyugdíjpénztárba. Üdv. Mari
kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 115 vendég