Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.V. útnyilvántartás

Egyéni vállalkozók

E.V. útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: Evetke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az egyéni vállalkozó eddigi lakóhelye, és vállalkozásának székhelye ill. telephelye ugyanaz volt. Most a vállalkozó lakóhelyet változtatott, de a székhely, telephely címe a régi maradt, mert ott van a raktára, műhelye, üzletköre. Ezentúl mit írjon az útnyilvántartásba kiindulásnak, ha üzleti célból használja a gépkocsiját? Az új lakóhelye és telephelye közötti utazás elszámolható költségként?

 

 

Evetke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.V. útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd ápr. 10, 2007 7:41 pm

Véletlenül dupláztad a kérdést.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

E.V. útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: Evetke » szer. ápr. 11, 2007 5:59 am

Helló! És ha ezután az új lakóhelyéről indul el egy üzleti partneréhez a saját tulajdonú személygépkocsijával, akkor azt hogyan szerepeltesse az útnyilvántartásban, hiszen nyilván nem annyi kilométert tesz meg, mintha a telephely/székhelyről indulna? Vagy akkor is a vállalkozás címe az irányadó kiindulási pont? Mert ha éppen ellenkező irányba megy, akkor adott esetben több tíz km lehet a különbség az ő javára, ami nem valós költséget eredményez. Egyébként ezek hol vannak törvényileg leírva, mert én az Adótörvényben sem az útnyilvántartással foglalkozó résznél, sem a költségeknél nem találtam rá hivatkozást!?
Evetke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.V. útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. ápr. 11, 2007 3:44 pm

A lakóhelyről a munkahelyig (ha nem városon belül van mindkettő), akkor munkábajárási költségként el lehet számolni a saját gk. használatot.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

E.V. útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: Evetke » szer. ápr. 11, 2007 6:34 pm

Ezt most már tényleg nem értem. Tegnap azt válaszoltad, hogy a lakóhely és a telephely között nem lehet gépkocsi ktg-t számolni. 

Ha én a telephelyemen végzek munkát, és a lakóhelyemről megyek oda az autómmal, akkor azt nem írhatom be az útnyilvántartásba?

De a másik kérdésem is fennáll még: ha pl. Budapestre utazom üzleti tárgyalásra a kocsimmal, és otthonról indulok, akkor a lakóhelyem kell szerepeltetni kiindulási pontként, vagy a telephely/székhely település nevét? 

Evetke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.V. útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. ápr. 11, 2007 7:12 pm

Evetke!

Írtam egy privát üzenetet, de most megismétlem a lényeget. A kiindulási pont a telephely, vagy székhely és Budapest. Erre az útviszonylatra számolsz el a kiküldetési rendelvény alapján gépkocsihasználati költséget.

A kérdésed második részére válaszolva: munkavégzésnél a lakóhelyed és a telephelyed közötti távolságra nem számolhatsz el saját szgk.használatot abban az esetben, ha a lakóhelyed és a munkahelyed egy településen van. Ha a lakóhelyed másik közigazgatási helységben van, mint a munkahelyed, akkor el lehet számolni munkábajárási költséget. E költség lehet utazási bérlet, vagy elszámolhatsz 9 Ft/km összeget saját gépkocsival történő munkábajárás címén.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

E.V. útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: Evetke » szer. ápr. 11, 2007 7:36 pm

Madora! Köszi a választ. Bocs, de a freemailt az újításuk miatt csak most tudtam elolvasni.( böngészőt kellett frissítenem ) Viszont a válaszodból az is következik, hogy ha történetesen éppen a lakóhelyén végez munkát egy ilyen helyzetben lévő vállalkozó egy ügyfelének, akkor simán elszámolhatja üzleti célú utazásként a székhely/telephely és a lakóhelye közti távolságot, holott lehet, hogy egy métert sem autózott! Hiszen számla lesz róla, azt nem minősíthetik magáncélú utazásnak.
Evetke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 92 vendég

cron