Adófórum

Adózási és számviteli információk

veszteségelhatárolás

Egyéni vállalkozók

veszteségelhatárolás

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ev. veszteségelhatárolásával kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mindhárom feltételnek meg kell lenni a veszteség továbbviteléhez? Pl. kell-e engedély akkor, ha  a kezdéstől több mint négy év telt el, de a vállalkozói bevétel eléri a költség 50%-át, de a megelőző 2005. adóévben is veszteséget határolt el.

Köszi a segitséget.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

veszteségelhatárolás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd feb. 06, 2007 3:25 pm

Szia! A tev. kezdésének évét követő negyedik vagy az azt követő adóév után keletkezett veszteséget, amennyiben az e.vállkozó bevétele nem éri el, ajövedelem megállapításánál elszámolt ktg. 50%-át. akkor kell kérnie az adóhatóság engedélyét a tovább vitelhez. Amennyiben megkapja korlátlan ideig .illetva a megszűnéséig viheti tovább. A másik  feltétel  szerintem az elsőtől  független, akkor vihet tovább  veszteséget, amennyiben  a megelőző két évben nem   határolt el veszteséget. A tev.első három évre nincs ilyen korlát. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

veszteségelhatárolás

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 06, 2007 4:14 pm

Leforditva ez azt jelenti, hogy nem keletkezett vesztesége, amit a következő években felhasználhat.

  

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

veszteségelhatárolás

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. márc. 05, 2007 6:34 pm

Szia! Biztos van régebbi SZJA kitölt. utmutatód. Azt hiszem 2003-ban változott, én is azokból tudom leginkább értelmezni. Az ev. jöv. levezetésénél találod meg. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 120 vendég

cron