Adófórum

Adózási és számviteli információk

0653-C Szja adóelőleg

Egyéni vállalkozók

0653-C Szja adóelőleg

HozzászólásSzerző: Dörmögő » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A 0653-C oldalon a 46-49. sorokba az adózót terhelő adóelőleg I-II-III és IV. negyedévi rovatokat kötelező kitölteni? Hasonlóan a tb járulékokhoz létezik a minimálbérre számított kötelezően fizetendő SZJA? Nekem szezonális a munkám. Májustól szeptemberig van bevételem, a többi hónapban csak költségem. Mégis számítanom kellene minden negyedévre szja-t /a minimálbér alapján számítva, amikoris csak májusban veszek fel előszőr vállalkozói kivétet?

Kérlek írjatok példát, hogyan is kall ezt bevallanom. Hátha úgy könnyebben megértem:))!

Segítségeteket előre is köszönöm.D.

Dörmögő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0653-C Szja adóelőleg

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. feb. 02, 2007 1:55 pm

Szia! Előleget arra a negyedévre kell számolni amikor bevételed származik, ill. váll.kivétet veszel ki. A mennyiben először májusban van jövedelem, akkor július 12-ig kell a z előleget megfizetni, amennyiben ez az előleg meghaladja a tízezer Ft-ot akkor ezt a II.n.évre állítod a 0653-as C oldalára. Amennyiben a harmadik n.évben sincs miután előleget fizetni ,üresen marad C lapon a II.n.év. Az utolsó n.évben ismét van jan.12-ig előleg fizetési kötelezettség, akkor azt a C lap utolsó negyedévere állítod be. Szja-t csak a jövedelem után kell fizetni, nem úgy, mint a járulékokat. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653-C Szja adóelőleg

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. feb. 02, 2007 4:11 pm

Szia Dörmögő!

Kérdésedben nem írtad, hogy az egyéni vállalaoói tevékenységeden belül milyen elszámolást válaztottál. Mária által leírt eset a vállalkozói jövedelem alapján adózó egyéni vállalkozó esetére igaz.

Ha átalányadózó EV. vagy, akkor negyedévente meg kell állapítanod az átalányadó alapot. N.éves befolyt bevételből levonod a vélelmezett költséghányadot és a különbözet alapulvételével számítod ki az szja előleget. Ezt kell minden negyedévre beírnod a 46-49 sorba attól függetlenül, hogy megfizetted-e az adóelőleget, vagy sem. Tehát ha átalányadózó vagy, akkor minden olyen negyedévben szerepel adat a kérdezett sorba, amikor volt bevételed.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0653-C Szja adóelőleg

HozzászólásSzerző: Dörmögő » pén. feb. 02, 2007 5:48 pm

Nem vagyok átalányadózó.Tételes költségelszámolással adózom. s

Köszönom eddgi válaszaitokat!á

Dörmögő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0653-C Szja adóelőleg

HozzászólásSzerző: Dörmögő » pén. feb. 02, 2007 6:13 pm

Tavaly kaptam egy levelet az Apeh-tól,hogy nem áll módukban a felajánlott 1%-ot a megjelőlt alapítványnak átutalni,mert nem volt befizetve az szja-m időben.Sajnos nem találom ezt a levelet.És nem emlékszem milyen határidő volt rajta.Idén nem akarok így járni.Nem tudjátok véletlenül meddig kell befizetni az szja-t ahhoz,hogy figyelembe vegyék az 1% átutalásához? 
Dörmögő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0653-C Szja adóelőleg

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. feb. 02, 2007 6:18 pm

Szia Dörmögő!

Szerintem február 15 EV-nél a határidő

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653-C Szja adóelőleg

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. feb. 02, 2007 6:29 pm

A vállalkozói kivét után január 12-ig kellett az előleget befizetni, az osztalékként történő elszámosás esetén 02.15 a befiz.határidő. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég