Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átalányadózás

Egyéni vállalkozók

átalányadózás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. okt. 26, 2006 1:35 pm

Kedves Margit!

Nagyon sajnálom, leírtam részletesen amit fontosnak tartottam, sajnos elszállt, elbénáztam, nincs most időm, hogy újra leírjam, de  leírom, hogy  az Szja 50-57& -a foglalkozik a témával.

Amennyiben elolvastad és marad kérdés és addig nem válszol más, akkor szívesen leírom mégegyszer.

Üdv. Valterné

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átalányadózás

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » csüt. okt. 26, 2006 2:14 pm

Sziatok!

Ahogyan Valterné is irta, az átalányadózást az Szjatrvényben találod, még annyit hogy sztem az áfa független az átalányadótól, lényegében az átalányadó az az azja-n belüli forma, az alanyi mentesség pedig az áfán belüli és én úgy gondolom, hogy a kettő egymástól független... lehet valaki alanyi mentes de nem átalányadós, vagy lehet átalányadós de áfás, illetve lehet átalányados alanyi mentes is... legalábbis én így gondolom.... kiváncsi leszek a többiek véleményére is....

üdv: Barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

átalányadózás

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. okt. 26, 2006 2:31 pm

Adókímélő!

Átalányadózó EV addig lehet valaki, amíg az EV bevétele a 8 mill. Ft-ot el nem éri (az egyéb kitételektől most eltekintünk). Adómentes áfa alany pedig addíg, míg a 4 mill. Ft-ot el nem éri. 

Az átalányadózás többek között azt is jelenti, hogy az ilyen formán adózónak nem kell különböző nyilvántatásokat vezetnie, elegendő a bevételi nyilvántartás, ettől függetlenül kell a költségszámláit is gyűjtenie (könyvelnie nem), mert ha átlépi az áfa küszöböt, akkor nem tudná levonásba helyezni a szállítói számlában lévő áfát. A költségeit nem kell a ptr.könyvben könyvelni, csak az áfa anlitikához kellenek  a ktg-számlák a nettó és az áfa megállapítása miatt.   Én semmi akadályát nem látom annak, hogy jan.1-től átjelentkezzetek átalányadózói körbe. Ezt majd az éves bevallási lapon kell jelölni. S mindaddig ez így is maradhat, míg az összeghatár alatt vagytok, vagy főállású marad az EV.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

átalányadózás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. okt. 27, 2006 7:21 am

Segitség! Nagyon szépen kérlek Benneteket, írjátok meg, mire ügyeljek, hogy ne szálljon el amit írtam. Már háromszor leírtam, feladom.

Köszönettel Valterné

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átalányadózás

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. okt. 27, 2006 7:55 am

Szia Valterné! 

Nem tudom milyen netes programot használsz, de internet explorerel itt az irodában nekem is hibásan megy az adoforum (nem jelenik meg rendesen, elszáll amit irok) ezért itt mozillat használok, otthon viszont megy explorerről szoval azt tudom javasolni, hogy probáldki a mozillát..

üdv: barti 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

átalányadózás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. okt. 27, 2006 11:03 am

Köszi Barti!

Megpróbáltam, én mozillát használok, de  elrepült a az explorerről is. 50. § 4. bek. fontos. 51. § (3) bek. Az átalányt választó ev. amennyiben áfa lev. jogát nem érvényesít,( nem lépte át az Áfa tv.49 & (2) b. pontját) a pénztárkönyv bevételi adatait vezeti. (4) bek-re hívom fel a figyelmet. 53 & (4) bek. amennyiben csak ezek az üzletköri jelzőszámokhoz tartozik az üzlet kizárólag  akkor érvényes rá az 53. §  d pontja vagyis 93%-os ktg. hányad. Úgy gondolom, maradhatsz az áfa körbe.

Nagyon röviden írtam , mert félek megint elszáll. Éppen negyedszer írtam le eddig sokkal bővebben.

Remélem egy kicsit azért segítettem.

Üdv. Valterné 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átalányadózás

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. okt. 28, 2006 9:11 pm

Miután a kérdező élelmiszerbolttal kapcsolatosan kérdezett, beletartozik az 53. § (4) bek.szerinti kategóriába. Én inkább az (5) bekezdésre hívnám fel a figyelmet.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 83 vendég

cron