Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérbadott személygépkocsi ÁFA

ÁFA

Bérbadott személygépkocsi ÁFA

HozzászólásSzerző: fgy_ado » kedd márc. 11, 2008 1:14 pm

Szervusztok !

 

Mégegyszer megnéztem a kérdést:

Van egy szgk. Az év egy részében bérbeadják, amikor nincs bérbeadva, akkor a vállalkozás saját üzleti céljaira használja. A vállalkozás autójavítást is végez.

A bérleti díjat időszakonként kiszámlázták bérbeadásként. Év végén, egy alkalommal  egy bérleti időszakhoz kapcsolódóan kiszámláztak egy javítást.

A bérleti díj (többek között) tartalmazza  a karbantartási díjakat, ahhoz is kell alkatrész , de az csak egyszer lett direktben kiszámlázva.

A javításokhoz felhasznált anyagok áfája nem vita, azt levonhatja (továbbértékesíti a munkájával, vagy önállóan értékesíti).

 

Üdvözlettel:

 

fgy 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérbadott személygépkocsi ÁFA

HozzászólásSzerző: fgy_ado » kedd márc. 11, 2008 1:15 pm

Így igaz. :-)

 

Csak éppen írtam a másik választ. 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérbadott személygépkocsi ÁFA

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd márc. 11, 2008 6:53 pm

Sziasztok!

 Nekem nem egészen tiszta az eset. Egyetértek azzal, hogy ha továbbértékesítési céllal szerzi be és értékesíti akkor levonhatja. Ebben az esetben nem láttuk a számlát és a szerződést. Lehet hogy nemis továbbértékesített anyagról van szó. Szerintem ha szerzív díjat számlázot akár úgyis hogy szerepel a szánlán az anyagköltség akkoris az egész számlaérték szolgáltatásnyújtásnak minösül. Ebben az esetben nem történt volna meg a továbbértékesítés. Illetve az alaktrészeket nem adta el klasszikus értelemben, hiszen az autó és ezéltal az alkatrészek is az ő tulajdonában maradt.

Ezáltal én úgy gondolom, hogy a gépkocsikölcsönzökre vonatkozó kivétel az érvényes ebben az esetben. Viszont a saját felhasználásra vonatkozó részben nem vagyok biztos.

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bérbadott személygépkocsi ÁFA

HozzászólásSzerző: kitty-81 » csüt. márc. 13, 2008 6:19 am

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítségeteket!

 

A válaszok alapján arra jutottam, hogy jobb hogy nem igényeltem vissza az ÁFÁ-t mert javítási ktg-et számláztunk amiben benne van az anyagktg.

(Bocsánat nem volt előttem a számla amikor a kérdést írtam, nincs külön kibontva benne az anyagktg., máskor ha más cég autóját javítjuk ott külön látom az anyagktg. és a munkadíj értékét).

Ahogy validitas írja amikor nekem jön egy javítási ktg. amiben van anyag is az 52-re könyvelem mint igénybe vett szolgáltatás, és valóban így van ahogy kerteszgabriella1 írta hogy az autó és benne az anyagok a saját tulajdonomban maradnak.

Szóval ez nem az a klasszikus eset amikor valaki más autóját javítjuk és eleve továbbérékesítési célra szerzem be az anyagokat. Itt azt az anyagot pótoltuk, ami megsérült a bérbeadás alatt tehát kifizetetem a bérbevevővel mert ő használta az autót, de attól még az enyém marad.

kitty-81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bérbadott személygépkocsi ÁFA

HozzászólásSzerző: andulka » csüt. márc. 13, 2008 8:46 am

Szia Kitty!

 

Szerintem a lényeg az, hogy a számlában nincs részletezve, pontosan milyen anyagot használtatok fel, így azt sem tudhatod, melyik beszerzés ÁFÁ-ját vonhatnád le.

 

Megj.

Elismerem, kissé félrevittem a témát az ELÁBÉ-val, egyetértek Böbével, fgy-vel, a felhasznált anyag nem lesz az. A lényeg az lett volna, hogy az anyagot te ÁFA-köteles szolgáltatásnyújtáshoz használtad fel, nem gk. fenntartásához.

A saját használat (arányosítás) akkor lenne mérvadó, ha nem számláznád tovább a javítás költségét.

 

Nem igazán jó az a megközelítés (szerintem), hogy az autó a cég tulajdonában marad. Egy kicsit leegyszerűsítve, autókölcsönzéssel foglalkozó cégnél is a tulajdonában marad az autó, mégis levonhatja az ÁFÁ-t.

 

üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Bérbadott személygépkocsi ÁFA

HozzászólásSzerző: monika62 » vas. aug. 02, 2009 4:22 pm

Sziasztok,

Az alábbi gondom van, melyben a segítségeteket szeretném kérni.

Sajnos le vagyok maradva a szgk. áfájának visszaigénelhetősége tekintetében. :-(

Egy bt. ez év januárjában vásárolt egy személygépkocsit, 36 havi hitelre. Az autót a vásárlás pillanatától bérbe adja egy kft-nek, 36 hónapra. A szgk. áfája nem lett visszaigényelve, mert nem is tudtam, hogy lehet, nem is gondoltam rá, hogy lehet, mivel az autó a bt. tulajdonában marad a hitel megfizetése, azaz a 36 hónap lejárta után is, és nem is biztos, hogy a  bérbe vevő kft. igényt tart majd az autóra később is.

A cégautó adót a bt. vallja be, és fizeti meg, az üzemanyag költségek a kft-nél kerülnek elszámolásra, a javítási költségek szintén a bérbe adónál kerülnek elszámolásra.

Nem tudom, hogy visszaigényelhette-e volna a bt. az áfát? Ha igen, akkor önellenőrzéssel megtehetem-e, ha igen, számíthatok-e ellenőrzésre? Az áfa összegét csak levonásba helyeznénk, de nem igényelnénk vissza.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdvözlettel:

Mónika 

 

monika62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron