Különbözeti áfa!

Kedves különbözeti adózásban jártas fórumozók!
Műkincskereskedéssel illetve használt ingósággal (bizományosi értékesítés, illetve hagyományos adás-vétel) foglalkozó cég különbözeti áfa kötelezettségeivel kapcsolatosan szeretnék tisztázni néhány kérdést: cégünk bejelentkezett a különbözeti adózás alá (08TAFA-T nyilatkozat 8. blokk 2. pont beikszelve).
1.) Nem teljesen értem, mely esetekben is kaphatok a fenti adózásba tartozó műalkotásról/használt cikkről áfát is tartalmazó számlát? Legalábbis több helyen találtam a törvényben az előz.felsz.áfa levonhatóság tiltására vonatkozó előírást, pl. 222.par.1.a.bekezdés. Vagy ez a 222.1.a. arra vonatkozna, hogy ilyen viszonteladói minőségében egyéb áfát tartalmazó költségeinél (pl. rezsi?) sem illetné meg a levonási jog? Még mindig 222.paragrafus: Mi a különbség a 222.1.a. és 222.2. bekezdések tartalma között? Látszólag nagyon hasonló megfogalmazás, de akkor miért írják kétszer? Mire vonatkozik tehát az áfa levonsái jog tilalom?
2.) Használt cikk / műtárgy (továbbiakban csak "műtárgy") felvásárlása esetén, ha azt olyan vevőnek adom el, akinek székhelye/lakhelye EU-n kívül van (pl. USA) (a vevő akár áfa alany, akár nem), akkor elképzelhető, hogy nem a különbözeti áfa szabálya miatt, hanem az export értékesítés miatt állítok ki áfamentes számlát, és a bevallandó adóm is erre vonatkozóan - az általános szabályok szerint - 0 lesz, sőt, ha áfás számlával szereztem a cikket, akkor annak áfáját még vissza is igényelhetem (leginkább abban az esetben tudok elképzelni áfás beszerzési számlát, ha közvetlenül a művésztől veszem meg az alkotást, és 220.par.1.bek. szerint is bejelentettem magam? Azaz az exportra vonatkozó szabály "üti" a különbözeti adó szabályát (magasabbrendű annál)? Már csak azért is így gondolom, mert a 221.paragrafusban pont (többek között) az export utáni mentességről van szó, márpedig a mentességet úgy értelmezem, hogy nem(csak) a vevőszámlára írandó (vevőre kivetendő) áfára, hanem az általam bevallandó/befizetendő áfára vonatkozik. Tehát export értékesítésnél nincs különbözeti adózás, csak általános szabályok szerinti?
3.) Ugyanez a kérdés, csak nem EU-n kívülre, hanem Magyarországon kívüli EU-s személynek adom el a cikket. Gondolom itt már a különbözeti adózás szabályai miatt kell mentes számlát adnom (azaz itt a különbözeti mentes áfa "üti" az eu-s értékesítéses mentes áfát). Jól értelmeztem? Ez esetben nem kell vacakolni a vevő eu-s adószámával sem? És a bevallandó adóm az árrés alapján számítódik, nem pedig nulla.
4.) Ha nem jelentkezem be a 220.par. szerinti különbözeti adózásra, akkor az alkotóművésztől (pl. áfakörös magánszemélytől) közvetlenül 100||áfáért (=120) vásárolt alkotást az általános szabályok szerint kell értékesítenem? (Export értékesítésnél hatályon kívüli mentes, EU-s értékesítésnél szintén mentes (eu-s adószáma kell, hogy legyen a vevőnek?), belföldre pedig 20%-os áfával, és a beszerzésben foglalt 20 áfát pedig minden esetben visszaigényelhetem?)
5.) Egy nagyon egyszerű kérdés, de jobb később, mint soha alapon: Ha 100 ft-ért vettem egy cikket, és 150 ft-ért adom el, (150-100)=50 lesz az árrés, amelynek a különbözeti adóalapja 50/1,2=41,7 Ft lesz, és adója pedig 41,7 X 0,2=8,3 Ft?
Nagyon megköszönök minden segítségt, választ és hozzászólást!
Miki