Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog és ÁFA

ÁFA

Ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog és ÁFA

HozzászólásSzerző: lavina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Véleményetek szerint egy ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog ( nevezetetesen fölhasználati jog) értékesítés hogyan adózik a 2008. évi ÁFA törvény szerint? Az értékesítő az ingatlan értékesítésre az általános szabályokat választotta, adóalanynak értékesít, de nem tudom eldönteni, hogy ez egyáltalán ingatlan téma-e, vagy simán vagyoni értékű jog, ami a tv. szerint szolgáltatás. A terület nem kaphat önálló helyrajzi számot, mert kicsi, erre fog építeni majd a vállalkozó, a területre csak használati, ráépítési jogot vesz, a ráépülő ingaltan lesz csak tulajdonjogilag az övé.

Köszönöm: Rozál 

lavina
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog és ÁFA

HozzászólásSzerző: simke » kedd feb. 19, 2008 12:11 pm

Szia Rozál!

Az Áfa trv. értelmében:

Szolgáltatás nyújtása

 

13. § (1) Szolgáltatás nyújtása: bármely olyan ügylet, amely e törvény értelmében nem termék értékesítése.

 

(2) Az (1) bekezdésben említett ügylet magában foglalja az alábbiakat is:

        a) vagyoni értékű jogok időleges vagy végleges átengedését;

        b) kötelezettségvállalást valamely tevékenység egészbeni vagy részbeni abbahagyására, vagy annak végzésétől való tartózkodásra, illetőleg valamely helyzet tűrésére.

Viszont a 142 §-ban nem találtam olyat, ami a vagyoni értékű jogot csatolná a fordított adózsban . Véleményem szerint rendesen áfásan kell számlázni mivel szolg. nyújtásnak minősíti a trv. Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog és ÁFA

HozzászólásSzerző: lavina » kedd feb. 19, 2008 12:52 pm

Szia Etus!

 

Ha hiszed ha nem, kb. fél órája csináltam meg a számlát, én is úgy értelmeztem, mint Te, azaz ÁFÁ-san számláztam.

 

Köszönöm, hogy foglalkoztál a felvetésemmel.

 

Rozál 

lavina
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég