Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

ÁFA

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: anais » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Szia kedves adófórumozók!

Ha valaki nagyon spéci ebben a témában, azt szeretném kérdezni,hogy műanyag nyílászárókat gyártunk és értékesítünk.Azonban vannak esetek mikor ezeket be is építjük.Hogyan vonatkozik ránk a fordított adózás a számlázáskor, természetesen csak abban az esetben amikor áfa alanyokról beszélünk.üdv.mindenkinek

 

 

 

anais
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 11, 2008 2:41 pm

Ha így teszed fel a kérdést, hogy aki nagyon spéci a ford.ÁFÁ-ban, akkor nem nagyon lesz válaszoló.

Én nem vagyok spéci, de ha a nyilászáró gyártása a cég alapvető profilja és azokat alkalmasint adott vevőnek be is építi, az nem fordított ÁFÁ-s.  Alapvetően termékértékesítés. 

Az áfa törvény változásai - diasor (123KB)

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: anais » hétf. feb. 11, 2008 3:00 pm

 

Bocsi, hogy igy kezdtem, de sajna mi is értelmeztük így a törvényt, azonban nem az a lényeg, hogy fő tevékenységünk a gyártás, mert az valóban értékesítés. Egy szerződében a szerződés tárgya az, hogy nyílászárók beépítése. Ekkor már nem a gyártás a főtevékenység, hanem a beépítés ami szolgáltatás.Ekkor már mindent fordított adózással lehet számlázni.

 

 

anais
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. feb. 11, 2008 3:27 pm

Az említett dián ez szerepel: "

nyílászáró

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: simke » hétf. feb. 11, 2008 4:39 pm

Szia Anais!

Nem szabad egyformán ráhúzni, hogy ha ezt és ezt csinálom, meg járulékosan beszerelem, akkor az fordított vagy egyenes. Ha termékértékesítésre irányul az ügylet, akkor egyenes ez biztos. Vagyis ha bemegy az ügyfél a lemért adatokkal és kér 3 db ablakot, amihez kéri a beépítést, ilyenkor egyenesen adózik. Itt csak másodlagos a szolgáltatás.

Ha viszont, kaptok egy "felkérést", mondjuk hogy készítsetek egy árajánlatot erre az ingatlanra vonatkozóan, és nektek ki kell menni felméricskélni a helységeket, akkor szolgáltattok. Az egy dolog, hogy ilyenkor az anyagköltség járulékosan kapcsolódik hozzá.  Általában ilyenkor szerződés is kapcsolódik a gyártáshoz. (helyszinre utazás, mérés, anyag, beszerelés alapján.)

Ha nem sürgős, mivel ezek az indokok nem biztos, hogy megállnak az apeh előtt, kérj tőlük állásfoglalást, az általában előforduló esetekre vonatkozóan.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. feb. 11, 2008 4:52 pm

Szia Melcsi!  Látod, én megint belekotyogog, ahol észreveszlek oda irok neked. Röviden, a favágásról, erdőgazdálkodásról semmi hír? Fordított-e, mert még nem kaptam állásfoglalást. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 11, 2008 9:04 pm

 

 Szia Anais!  Akkor miért nem ezt írtad a kérdésedben, hogy van gyártás a főtevékenység, de van beépítési tevékenységi körötök is, s van amikor kizárólag beépítésre kötötik a szerződést (az már más kérdés, hogy saját gyártású nyílászárót fogtok beépíteni, vagy éppen tüzépről vettett.     Te ezt írtad a kérdésedben a beépítésről: ".Azonban vannak esetek mikor ezeket be is építjük"  Én erre válaszoltam, s egyébként feltettem egy APEH tájékozódási lehetőséget.    

Ha szerződést alapvetően építés-szerelési szolgáltatásra kötöttétek, akkor nyilván fordított.  Üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 11, 2008 9:13 pm

Üdv. Marcsi!  Mint nyilván te is olvastad már leszkoktam írni, hogy a mezőgazdasági dolgok távol állnak tőlem, de amit feltettem az APEH honlapról, az dia: ott olvastam valami olyat, hogy   "mg-i szolgáltatás egyenes" vagy valami ilyesmi. Számomra nem egészen megfogható az erdőgazdálkodás - nem tudom milyen műveleteket takar be -,  ha a favágásnál arra gondolsz, amikor a cserépkályhámhoz vágom fel a fát, - na az biztos egyenes ÁFÁ-s,  az élő fa kivágása , az szerintem fordított -  de ez csak olyan érzés féle,  Nem felejtelek el, ha valahol találok majd valami konkrétat beteszem. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: simke » kedd feb. 12, 2008 5:24 am

Szia Marcsi!

Alapvetően a mg-i szolgáltatások egyenes adózásúak, pont a mg-i tartalma miatt. Gondolok itt arra, hogy  pl. a fát metszeni kell és nem minősül takarításnak, de éppígy a talajforgatás, vagy az aratás sem. A termelést elősegítő tartalmuk miatt. Ha már látványparkhoz kapcsolódik a mindennapi feladat, akkor ez karbantartásnak minősül. De a fakitermelés szerintem nem fordított adózású. Az erdőgazdálkodás meg olyan sokrétű és mi egyszerű könyvelők nem is tudjuk, hogy mit takar.

De igazán csak az apeh fog tudni meggyőzni.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fordított adózás alkalmazása az áfa rendszerében

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » kedd feb. 12, 2008 5:35 am

Sziasztok! A múlt héten voltam áfa ellenőrzésen, ott az ellenőr már egyértelműen azt mondta a mezőgazdasági tevékenységek, hozzá kapcsolódó szolgáltatások egyenes áfásak, ezt tényként mondták el nekik a saját előadásukon. Ha van egy iroda is netán a mezőgazdasági területen, akkor az ahhoz kapcsolódó fűnyírás már fordított áfás. Tehát a legutolsó információm szerint a mezőgazdasági tevékenységek nem fordított áfásak.

A mezőgazdaságban már a fa sem a föld alkotó eleme, a fű sem stb., hiába a Ptk-ra hivatkozás.

Már nagyon várom azt a sokat emlegetett PM leiratot, ami várható és egyértelművé teszi. 

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron