Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rossz tipusú ÁFA bevallás

ÁFA

Rossz tipusú ÁFA bevallás

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Jan-ban megkeresett egy ev., rakjam rendbe a könyvelését, se bevallás, se könyvelés (mint ahogy a "rendeseknél" szokás) . Áfá-s, csak elfelejtette közölni, hogy közösségi adószámos, mivel utána se tudtam nézni a dolgának, regisztráció hiányában éves ÁFA bevallást adtam be neki a negyedéves helyett.

Hogyan tudnám az évest kiváltani 4 db negyedévire? Mind a 4 negyedévre egy egy önellenőrzéssel? De akkor hogyan tűnik el az éves ?  (Visszajelzést még nem kaptam, hogy rossz az éves)

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rossz tipusú ÁFA bevallás

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. feb. 11, 2008 10:58 am

Módosul a kérdésem!  Felhívtam az APEH-ot mert nem találtam a páciens 0653-sát, és a 0656 IV név-et a beküldött nyomtatványok között ill. a folyószámlán sem.   Mellékesen megkérdeztem a 2007 évi áfás kérdésemet is, és azt mondák, hogy simán pótolni kell mind a négyet, mert a gép nem tudta feldolgozni.

Így az eredeti kérdésem kilőve.

Nincs meg a tavalyi 0653-as SZJA bevallása, nem lett beadva. Nagyon jól jönne neki ha 2007-re átalányadózást választott volna, de mivel be sem küldte ...     Ha most beküldöm, bejelölhetném szerintetek, az átalányadózást, vagy halva született ötlet. (Az ügyintéző nem találta valami jó ötletnek, sőt rossznak találta.)

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rossz tipusú ÁFA bevallás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 11, 2008 11:06 am

Enci!  Az azért elég durva lenne, hogy valaki több, mint egy évre visszamenőleg válaszhatna adózási módot, már csak azért is, mert 2007-ben azért valamilyen könyvvezetésének is lennie kellett ennek a vállalkozónak, s évközben adó,esetleg járuék fizetés is előfordulhatott (volna) . Szerintem ez a visszamenőleges átalányadó választás - ahogy írod: veszett fejsze nyele , szerintem., Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Rossz tipusú ÁFA bevallás

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. feb. 11, 2008 11:10 am

Szia Enci!

Utólag már nem lehet, a határidő elmulasztása jogvesztő, és ebben az esetben még csak igazolni sem tudja a mulasztást. Visszamenőleg nem nyilatkozhat, az APEH biztos nem fogadja el, de a bevallást mielőbb pótolni kell.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rossz tipusú ÁFA bevallás

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. feb. 11, 2008 11:16 am

Kösz mindenkinek!  Senki nem mondhatja rám, hogy nem próbáltam meg.   Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron