Adófórum

Adózási és számviteli információk

Teljesítés dátuma -folyamatos szolgáltatás

ÁFA

Teljesítés dátuma -folyamatos szolgáltatás

HozzászólásSzerző: gyoriedit@invitel.hu » vas. márc. 02, 2008 6:33 pm

Sziasztok ! Én  nekem is volt problémám ezzel a fuvarozási számlázással, sőt nem akarták  a számlát befogadni, sem kifizetni- több milliós számláról van szó- , ha a teljesítés nem egyezik meg a fizetési határidővel. Rákérdeztem az APEH-nál és a következő választ adták, és ebben a könyvvizsgáló is megerősített : a fuvarozásnál a menetlevél a teljesítést igazoló bizonylat, ennek meg kell egyezni a számla teljesítési idejével. Az 58 § a  folyamatos szolgáltatásokra pl.  telefon , bérbeadás könyvelés vonatkozik a fuvarozásra nem. Ezek után befogadták a számlát, mivel a szolgáltató vállalkozót nem kényszeritheti a kifizető adócsalásra . Üdv. : Edit
gyoriedit@invitel.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Teljesítés dátuma -folyamatos szolgáltatás

HozzászólásSzerző: 114556 » csüt. ápr. 10, 2008 5:56 pm

Sziasztok!

A múltkor kiutalás előtti ellenőrzésen voltam Fejér Megyében. Éppen ott dörzsölte a kezét egy revizor, aki éppen egy belső eligazításról jött.

A hallottak alapján röviden.

Ha a szerződésben úgy állapodnak meg, hogy minden elvégzett fuvar önálló teljesítésnek számít, akkor állíthatnak ki gyűjtőszámlát. Azonban ha ez nem kiolvasható egyértelműen a szerződésből, akkor folyamatos. Én a helyetekben beleírnám a szerződésbe.'minden elvégzett fuvar külön elismert teljesítésnek minősül' vagy valami ilyesmi.

Üdv: Móni

114556
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Teljesítés dátuma -folyamatos szolgáltatás

HozzászólásSzerző: coopeer1 » szomb. jan. 24, 2009 6:20 pm

Sziasztok!

 Controlling szempontból találkoztam ezzel a kérdéssel és....

Az lenne a kérdésem, hogy autó lízingnél (3 éves futamidő) a szolgáltatás folyamatos és a számlázás havonta történik hó végén az aktuális hónapra! Mivel a teljesítés dátumára könyvelünk(ami megegyezik a fizetési határidővel) akkor csak a következő hónapra lehet lekönyvelni az előző hónap bevételeit! Ez controlling szempontból nagyon nem előnyös szerintem. Ezt ki lehet küszöbölni valahogy?

 Előre is köszi

Csabi

coopeer1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron