Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elektromos és automat. munkák, szivattyú javítás

ÁFA

Elektromos és automat. munkák, szivattyú javítás

HozzászólásSzerző: nacsazs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztlet Fórumozók!

ÁFA fordított adózással kapcsolatosan kérném véleményeteket az alábbi ügyletkre:

- Vízműben gépházakban, védőterületeken (kutak, aknák) található szivattyúk, technológiai berendezések műtárgyak javíttatása fordított adózású-e? Ezek a víz, illetve csatorna hálózatra (mely ingatlannak minősülnek) vannak építve, telepítve. Ezek között van olyan berendezés, mely könnyen cserélhető, maximum a technológia sérül, és van olyan mely meghibásodásával a hálózat üzemképtelenné válik (pl: szennyvíz átemelő szivattyúja dugulást okozhat). Úgy gondolom, hogy esete válogatja majd, hogy melyik lesz fordított adózású.

Kérdésem továbbá, hogy az előzőekben említett berendezések elektromos, automatizálási irányítástechnikai, átviteltechnikai szerelése, karbantartása fordítottan adózik-e?

Előre is köszönöm!

 

nacsazs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elektromos és automat. munkák, szivattyú javítás

HozzászólásSzerző: Túriandi » vas. feb. 03, 2008 2:54 pm

Szia!

Szerintem igen. Mindig azt kell figyelembe venni szerintem, hogy maga a munka fordított adózás alá esik e, ha igen, akkor a munkadíjjal leszámlázott anyag is fordítottan adózik. Ha pl általányban végzik a javítást, az anyagot pedig külön számlázzátok, akkor a munka lesz csak fordítottan áfás, az anyag nem. Egyébként a fordított áfás ügyletekhez az ügyletben részt vevőknek áfa nyilatkozatot kell kitölteniük! Ígértek nekem is egyet, majd fel fogom tenni a közös e-mail címre, ha megkapom.

Folyamatosan jelennek meg állásfoglalások, APEH előadás anyagok és tájékoztatók a témával kapcsolatban, a közös e-mail címen is van fent anyag a fordított adózásról, olvasd át.

www.freemail.hu

felhasználó : adoforum

jelszó: konyvelo 

 

Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Elektromos és automat. munkák, szivattyú javítás

HozzászólásSzerző: nacsazs » vas. feb. 03, 2008 4:29 pm

A közös e-mail címre belépni ezekkel már nem lehet, olvasgattam itt a fórumon. Ha valaki elküldené a nacsa.zsuzsa@citromail.hu-ra az új felhasználó név + jelszót az nagyon sokat segítene. Egyébként a fórumon az összes hasonló témakört átnéztem már- hasznos volt -, neves előadók is csak az állásfoglalást kell kérni tanácsot tudták adni.

 

Előre is köszönöm!

nacsazs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elektromos és automat. munkák, szivattyú javítás

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. feb. 03, 2008 5:21 pm

Véleményem szerint fordított adózásu lesz a kérdésbel feltett javítás, karabantartás, mert ingatlanhoz kapcsolódik. A kutak,aknák az ingatlanhoz szorosan kapcsolódnak, így ezek javítása, karbantartása kimeríti a fordított adózás kritériumát.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég