Adófórum

Adózási és számviteli információk

fordított adózás újabb kérdése

ÁFA

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: kitsicica » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérdésem lenne még mindig a fordított adózással kapcsolatban.

A Mi Társaságunk (SZJ:2922) daruk, emelőgépek karbantartásával, telepítésével, szervizelésével foglalkozik. Van olyan eset, amikor egy új gépet megrendelünk és azt eladjuk a megrendelőnk felé úgy, hogy a telepítési és beüzemelési szolgáltatással együtt számlázzuk le a terméket. Azonban legtöbbször csak az üzemcsarnok egyik helyéről a másikra kerül a daru lebontásra és felépítésre. Ez fordított adózás alá eső tevékenység?  

Ha valaki foglalkozik ilyen tevékenységű Társaság könyvelésével szívesen felvenném vele a kapcsolatot.

Köszönettel: Jutka

 

kitsicica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 15, 2008 8:04 pm

Szia Jutka!

Igaz én nem könyvelek ilyet, de az általad leírtakból és az eddig áttanulmányozott tájékoztatásokból én arra következtetek, hogy ez a tevékenység nem tartozik a fordított adózás alá. Kíváncsian várom mások véleményét.

Ja, és azt már többször hangsúlyoztuk, hogy nem az szj-t kell nézni, hanem hogy maga a tevékenység mit takar.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: kitsicica » kedd jan. 15, 2008 8:14 pm

Szia Kata!

Köszönöm a gyors reagálásodat. Én is így gondolom, de szeretném több ember véleményét is hallani, hiszen itt mindenki a sokféle hozzászólással annyi okos dolgot és érveket tud felhozni.

Azért gondolom , hogy nem tartozik a fordított adózás alá, mivel amikor nem egy új terméket építek fel és helyezem üzembe, hanem csak a meglévőt egyik helyről egy másikra átrakom, illetve időközönként karbantartom, az szerintem nem tartozik közvetlenül az ingatlanhoz kapcsolódó építési -szerelési, fenntartási szolgáltatások körébe.  

 

kitsicica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: Cininéni » kedd jan. 15, 2008 8:15 pm

Én is kérdeznék itt a fordított adózásnál, hogy irodatechnikai berendezések javítása, karbantartása, kereskedelme és alkatrész kereskedelem fordított áfás-e szerintetetk? Vagy csak tervezik?
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: Cininéni » kedd jan. 15, 2008 8:15 pm

Én is kérdeznék itt a fordított adózásnál, hogy irodatechnikai berendezések javítása, karbantartása, kereskedelme és alkatrész kereskedelem fordított áfás-e szerintetetk? Vagy csak tervezik?
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: Cininéni » kedd jan. 15, 2008 8:15 pm

Én is kérdeznék itt a fordított adózásnál, hogy irodatechnikai berendezések javítása, karbantartása, kereskedelme és alkatrész kereskedelem fordított áfás-e szerintetetk? Vagy csak tervezik?
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd jan. 15, 2008 8:21 pm

 Jutka!

 Valóban nem az SZJ, vagy teaor dönti el, de a 2922 TEAOR-ból választanotok kell (TEAOR változás miatt 2008.01.01-től!), hogy melyik, vagy akár mind. A végzett tevékenységetek, amit leírtál, nem fordított.  De ha a 4329-et is választani fogjátok, akkor az oda tartozó munkák azok lesznek, szerintem.  Felteszem neked, mi tartozik abba:

 2922 Emelő-, anyagmozgató gép gyártása 2822 Emelő-, anyagmozgató gép gyártása
 2922 Emelő-, anyagmozgató gép gyártása 3312 Ipari gép, berendezés javítása
 2922 Emelő-, anyagmozgató gép gyártása 3320 Ipari gép, berendezés üzembe helyezése
 2922 Emelő-, anyagmozgató gép gyártása 4329 Egyéb épületgépészeti szerelés
  
 43.29 Egyéb épületgépészeti szerelés
Ebbe a szakágazatba tartozik az épület és egyéb építmény különféle szerkezeteinek szerelése, beleértve a javítást és karbantartást, kivéve az elektromos, csővezeték, fűtési, légkondicionálási rendszer, valamint az ipari gép szerelését.
Ebbe a szakágazatba tartozik:
- a következők felszerelése épületen és egyéb építményen:
= felvonó, mozgólépcső, mozgójárda
= automata és forgóajtó
= irányjelző világító sáv
= központi porszívórendszer
= hő-, hang-, vagy rezgésszigetelés
   

Amikor gépet vesztek és gépet adtok el, az áru eladás.  

Nekem nincs ilyen tevékenységet folytató vállalkozóm, de talán a fentiek segítenek valamiben. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: BaraMa » kedd jan. 15, 2008 8:21 pm

Az irodatechnikai berendezések  javítása, karbantartása nem tartozik a tágan értelmezett INGATLAN-hoz kapcsolódó építési-szerelési, illetve karbantartási, fenntartási szolgáltatások közé.

Az alkatrész keresedelem  -nem szolgáltatás.

Ezért a fordított adózás ezekre vonatkozóan nem értelmezhető.

BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd jan. 15, 2008 8:24 pm

Cininéni!

A számítástechnikai dolgokról hallottam meg még egy két dologról, hogy akarják rá a fordítottat, s hogy már elkészítették az anyagot, de először UNIÓ-s egyeztetés is kell.    Az egyedi gépek,berendezések, felszerelések , ami nem ingatlanhoz kapcsolódó ....... az nem fordított, a kereskedelmi anyag, áru szintén nem. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

fordított adózás újabb kérdése

HozzászólásSzerző: BaraMa » kedd jan. 15, 2008 8:32 pm

Nekem tetszik ez a fordított adózás.

De attól félek, hogy még a számítástechnikai dolgok fogalmához is PTK. értelmezést fog keresni az adóhivatal!

:-)

BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég