Oldal: 1 / 1

Használt cikk szabályai

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: szdorina

Sziasztok!

Újonnan alakuló cég használtcikk kereskedelemmel fog foglalkozni. A termékeket 3 vagy 4 helyről  akarja beszerezni attó függően hogy honnan hogyan tud a legtisztábban hozzájutni a termékekhez:

- magyarországi magánszemély

- közösségen belüli magánszemély

- közösségen belüli üzlet

- ebay-es licitálás

A magyarországi beszerzés tiszta, ott a különbözeti adózást (mostmár más neve van) tudja választani. Amennyiben a közösségen belüli vásárlás is megoldott lesz, azokra a vásárlásokra is alkalmazhatja? Milyen különféle szabályokra kell odafigyelni az importálásnál? A beszerzett termék áfa-mentes külföldön is, így a számlákon nem lesz ÁFA feltüntetve.

Mi a helyzet az ebay-es vásárlásokkal? Ott szintén magánszemélytől vásárol az ember, így számlát nem kap. Igaz érkezik e-mailben egy visszaigazolás, de az mennyire elfogadható az APEH-nak?

Egyébként is, magánszemélytől történő vásárlás esetén milyen papírt kell aláíratni? Van esetleg erre valami minta a neten?

Ha bárkinek bármi eszébe jut használtcikk vásárlással kapcsolatban, minden infot szívesen várok! Köszönöm előre is! 

 


Használt cikk szabályai

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2008 8:48 am
Szerző: ikocsis78

Szia!

 Ha magánszemélytől vásárolsz belföldön, akkor Vételi jegyet kell adnod róla. Nyomtatványboltban tömb formában veheted meg. Ezen név, cím, szig. szám, foglalkozás rovatok vannak, na meg a tételes felsorolásnak hely, hogy mit vettél, mennyiért. Ezt kell aláírni a vevőnek és az eladónak is. 1. példány az eladóé, a 2. a tiétek. Esetleg még adásvételi szerződés is elfogadható, de ilyen esetben a vételi jegy cél célszerűbb, mert kézzel kitölthető helyben és nem kell annyit írni.

A többihez sajnos nem tudok hozzászólni. Sok sikert!

Ildi