Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakasza

ÁFA

Nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakasza

HozzászólásSzerző: Tmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy az új ÁFA törvény melyik §-a ír a nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakaszáról. A belföldi szakaszra írhatok 0-t, vagy "mentes az adó alól" szöveget kell-e ráírni. 
Tmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakasza

HozzászólásSzerző: Babu » pén. jan. 11, 2008 4:51 pm

Szia!

Én úgy tudom, hogy már nincs megkülönböztetés belföldi és külföldi szakasz között. A megbízó székhelye adja, hogy ÁFA hatályon kívüli vagy sima belföldi furvar 20 % ÁFÁ-val. 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakasza

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. jan. 12, 2008 7:02 pm

Szia! Én is annyit tudok mint Babu, ha a megbízó magyar székhelyű, és a fuvarozó is maygar, akkor a bel- és külföldi szakaszra egyaránt 20% az Áfa.  Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakasza

HozzászólásSzerző: Túriandi » vas. feb. 03, 2008 3:55 pm

Szia! Én úgy tudom, hogy a termékek nemzetközi forgalmához kapcsolódó fuvardíj külföldi és belföldi szakasza egy speciális adózási mód, ún "adómentes szolgáltás nyújtása adolevonási jog mellett" felállásba esik, így én a mentes szót írattattam a számlára( már volt átfogó ellenőrzésem 2006-ra és nem volt belőle probléma). Ekkor (legalább is nálam) a fuvart megbontják belfüldi és külföldi szakaszra,ha a kiindulási pont, vagy a végcél az EU határán, un. 3.ország területére esik. Ha EU-s a fuvar, sima 20%-os. Nem azt kell nézni szerintem, hogy a megbízó telephelye hol található, hanem hogy a fuvarlevélen (CMR) hol a fel illetve a lerakodás helye. HA pl áru érkezik Kínából, azt Hamburgban átrakodják kamionra és Budapestig szállítják, ahol vámkezelik,majd tovább szállítják Spanyolországba. Ekkor a nemzetközi fuvardíj(Hamburg Budapest) a vám és illeték alapját képezi, mentes az adó alól, a Budapest Madrid szakaszt pedig már belföldi fuvarként számlázzák 20%-al. Valamikor megjelent erről egy állásfoglalás, hogy a terméket akkor kell beérkezettnek tekinteni, amikor először vámkezelik. Tehát hiába a fuvar Hamburg-Budapest, mégis mentes az áfa kulcs. DE! A fuvart akkor is meg kell bontani belföldi és külföldi szakaszra, mert az ÁFA bevallás 90,91 és 92 részletező soraiba pont ezeket az adatokat kell beírni. Vagyis áfa tv. területi hatályán belül esik(Budapest-határig) a belföldi és kívül esik (határól -valamelyik EU ország városa) a külföldi szakasz. Remélem tudtam segíteni, ha ezzel még bármi gondod van, írj közvetlenül az e-mail címemre egy üzenetet a feltett kérdéssel kapcsolatban, 6 éve könyvelek nemzetközi árufuvarozónak, szóval elég sok minden előfordult már. címem: turiandi@vipmail.hu
Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakasza

HozzászólásSzerző: monti771 » kedd okt. 28, 2008 1:32 pm

Sziasztok!

A fuvarköltséggel kapcsolatosan az lenne a kérdésem, h hová könyvelem a külföldi és hová a belföldi fuvar költségről szóló (szállító) számlát. A fuvarozást belföldi cég végzi.

Köszönöm

monti

monti771
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nemzetközi fuvardíj külföldi és belföldi szakasza

HozzászólásSzerző: Panni49 » kedd okt. 28, 2008 2:01 pm

Szia! valamit elírtál,mert nem a 90,-91,-92 -es sorba megy az adat,hanem a 102,-103-as sorba.a területi hatályon kívüli fuvar.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég